Jednostka specjalna GROM kupuje radiotelefony DMR firmy Hytera

www_grom_wp_mil_pl_haiti.jpg

Jednostka Wojskowa GROM dziedziczy tradycje legendarnych Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Przez niespełna30 lat istnienia GROM zdobywał doświadczenia w misjach bojowych w różnych rejonach świata. Żołnierze są gotowi do prowadzenia działań specjalnych w każdych warunkach klimatycznych, do czego przygotowują się w trakcie szkoleń specjalistycznych.GROM wciąż rozwija system szkolenia oraz dąży do wyposażenia żołnierzy w najnowocześniejszy sprzęt – co widoczne jest w ogłoszonym właśnie postępowaniu dotyczącym zakupu 120 radiotelefonów DMR, zestawów audio oraz akcesoriów.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa – pracujących w paśmie UHF – radiotelefonów standardu DMR (Hytera X1p lub równoważnych), akumulatorów do nich, zestawów słuchawkowych oraz pokrowców do radiotelefonów Hytera X1p, a także zestawów do programowania:

1. Blok nadawczo – odbiorczy (RTLF) – 120 szt.

2. Antena szerokopasmowa – 120 szt.

3. Ładowarka do akumulatorów (umożliwiająca jednoczesne ładowanie radiotelefonu
z akumulatorem oraz drugiego akumulatora) – 120 szt.

4. Oryginalny akumulator standardowy Li-Ion (minimum 1400 mAh) – 240 szt.

5. Zestaw słuchawkowy ze słuchawką typu YIDATON, mikrofonem i przełącznikiem PTT współpracujący z radiotelefonem Hytera X1p – 120 szt.

6. Pokrowiec na radiotelefon Hytera X1p – 240 szt.

7. Zestaw programujący (oprogramowanie wraz z kablem programującym) – 8 szt.

Radiotelefony mają zapewniać analogową i cyfrową łączność foniczną z innymi użytkownikami sieciradiotelefonicznej, którzy wykorzystują radiotelefony w wersji przenośnej, stacjonarnej i przewoźnej. Urządzenia mają posiadać możliwość współpracy z przemiennikami z rodziny Hytera – np. RD965. Radiotelefony mają posiadać kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny min. 1,8”, podświetlaną klawiature numeryczną, wbudowany odbiornik GPS, moduł Bluetooth, a także możliwość szyfrowania w trybie cyfrowym (algorytm AES-256 o długości klucza minimum 128 bitów) oraz analogowym (scrambling częstotliwości). Maksymalne wymiary (z akumulatorem, bez pokręteł i gniazd) wynoszą 120x60x27 mm.

Z pozostałymi wymaganiami dotyczącymi aspektów technicznych i formalnych można zapoznać się w dokumentacji przetargowej. Kryterium oceny ofert to w 60% cena i w 40% okres gwarancji.

Oferty można składać do 6 grudnia br. do godziny 10. Komisyjne otwarcie ofert odbędzie się godzinę później. Sprzęt dostarczony ma być do 20 grudnia br.

Źródło: grom.wp.mil.pl ; Fot.: grom.wp.mil.pl [ zdjęcie – Haiti ]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń