Instytut Łączności objął patronatem konferencję RadioEXPO 2014

instytut-lacznosci-patronem-radioexpo-2014

Instytut Łączności został oficjalnym patronem honorowym pierwszej konferencji i wystawy branży radiokomunikacji profesjonalnej —RadioEXPO 2014. Konferencja odbędzie się 8 października br. w warszawskim hotelu Novotel Airport. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Będzie to swego rodzaju święto branży, które stanie się okazją do spotkania najważniejszych podmiotów i decydentów. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce.

„Jest to dla nas wielki zaszczyt, że tak prestiżowa placówka naukowo-badawcza objęła swym patronatem naszą konferencję. Instytut Łączności ma szczególne zasługi w propagowaniu profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych, dlatego też jest to dla nas duża nobilitacja” – powiedział Mariusz Waruszewski, Dyrektor Organizacyjny RadioEXPO.

Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, GSM-R, CDMA, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, Systemy Wspomagania Dowodzenia oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

Wszyscy uczestnicy konferencji RadioEXPO będą mieli okazję zapoznać się z Mobilnym Laboratorium Badawczym (MLB) Instytutu Łączności, które będzie dostępne na parkingu hotelowym. MLB jest kompleksem aparatury badawczej umieszczonej w samochodzie. MLB wykonuje badania w czasie jazdy lub na krótkich postojach. Umożliwia to wykonywanie badań usług radiokomunikacyjnych w miejscu ich świadczenia: w terenie lub w lokalizacji usługobiorcy i w warunkach zbliżonych do tych, w jakich usługi są faktycznie wykorzystywane.

Celem działania MLB jest wykonywanie oceny funkcjonalności i jakości profesjonalnych ruchomych usług radiokomunikacyjnych, w szczególności realizowanych przez sieci standardu TETRA i inne sieci wykorzystywane w profesjonalnej radiokomunikacji.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.radioexpo.pl

Źródło: RadioEXPO.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń