ELEKTRIT doposażył pomorskie pogotowie w radiotelefony przenośne

ratownictwo-medyczne-ratownik

Firma ELEKTRIT, autoryzowany dystrybutor rozwiązań łączności JVCKenwood na terenie naszego kraju, dostarczyła pod koniec ubiegłego roku radiotelefony przenośne dla Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Sprzęt jest wykorzystywany na potrzeby łączności radiowej w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie pomorskim. Nowe radiotelefony trafią do pomorskich karetek jako dodatkowe wyposażenie do istniejących już radiotelefonów przewoźnych.

Zaproszenie do składania ofert na zakup i dostawę 40 sztuk radiotelefonów przenośnych ukazało się 17 grudnia ubiegłego roku. Wśród wymagań dla nowych radiotelefonów znalazła się m.in. częstotliwość UHF 136-174 MHz oraz odstęp międzykanałowy w trybie cyfrowym 12,5 i 6,25 kHz. Nowe radiotelefony muszą pracować w trybie cyfrowym i analogowym z możliwością automatycznego rozpoznawania modulacji analogowej i cyfrowej odbieranej na kanale radiowym oraz automatycznym przełączeniem się nadajnika na modulację odbieraną.

Urząd wojewódzki wykorzystuje obecnie systemu Icom IDAS więc oczywisty był wymóg wspierania obsługi tego systemu. Warto nadmienić, iż produkty Kenwood NEXEDGE są kompatybilne z system IDAS w zakresie przewidzianym przez specyfikację protokołu NXDN. Wraz z radiotelefonami zostały dostarczone również szybkie ładowarki typu desktop w ilości 40 sztuk. Dostawa sprzętu nastąpiła przed 31 grudnia 2015.

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

O firmieElektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i sieci trankingowe. Ofercie firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń