Dostawa prawie 500 radiotelefonów EXCERA od Covertech do wojska

Excera-radiotelefon-DMR-EP5000-www

Firma COVERTECH, wyłączny dystrybutor marki EXCERA w Polsce, poinformowała o zrealizowaniu dostawy 405 radiotelefonów DMR przenośnych oraz 90 przewoźnych wraz z 252 zestawami do programowania w ramach umowy zawartej z 3 Regionalną Bazą Logistyczną. Dostawa jest owocem wygranego przetargu – które wojsko ogłosiło w połowie br. Termin składania ofert przesunięto na koniec wakacji. Po dość długim procesie analizy ofert oraz złożeniu odwołań, dopiero 13 listopada br. zamawiający wyłonił firmę Covertech jako zwycięzce postępowania w zadaniu nr 2 na radiotelefony przewoźne.

Firma Covertech dostarczyła do wojska swoje dwa flagowe modeleradiotelefonów EXCERA EP5000 oraz EM8100.

W skład nowej serii radiotelefonów przenośnych DMR EP5xxx wchodzą trzy modele: EP5000 – bez wyświetlacza i klawiatury, EP5500 – z uproszczoną klawiaturą, i najbardziej rozbudowany EP5800 z kolorowym wyświetlaczem i pełną klawiaturą. Radiotelefony cechuje kompaktowość, niewielkie wymiary: 115x54x30mm, przy pełnej funkcjonalności. Urządzenia dostępne są w wersjach VHF (136-174 MHz) oraz UHF (400-470MHz). W ukompletowaniu podstawowym znajduje się akumulator Li-Ion 2000mAh, ładowarka, antena, klips do pasa.

Dostarczony radiotelefon pracuje w paśmie UHF w trybie analogowym (11K0F3E, 16K0F3E) oraz w trybie cyfrowym (zgodny z DMR Tier. II) 7K60F1E. Model ten ma wbudowany moduł GPS, Bluetooth i Mandown. Umożliwia też pracę w sieci DMR Multi-Site IP Connect. Zgodnie z wymaganiami wojska radiotelefon zapewnia szyfrowanie DMRA ARC4/DES/AES. Specjalna ładowarka biurkowa zapewnia naładowanie do 85% pojemności w ciągu zaledwie 1 godziny.

W komplecie z radiotelefonami noszonymi znajduje się m.in. antena szerokopasmowa (strojona), mikrofonogłośnik, ładowarka jednostanowiskowa szybka (z możliwością podłączenia do instalacji elektrycznej 230V oraz instalacji elektrycznej pojazdu 12/24V), 2 osobne ładowarki oraz 2 akumulatory Li-Jon.

Radiotelefon przewoźny EM8100 został dostarczony w ukompletowaniu z mikrofonogłośnikiem z klawiaturą, uchwytem samochodowym, zestawem antenowym (antena szerokopasmowa przewoźna, podstawa montażowa, fider min. 5m).

EM8100 oferują m.in.: komunikację w pełnym dupleksie, duże transfleksyjne wyświetlacze HD LCD TFT 2.8”, zgodność ze standardami IP54 i MIL-STD-810, pracę w trybach analogowym konwencjonalny, ETSI DMR Tier II konwencjonalne, ETSI DMR Tier III trunking, MPT 1327, programowalny adres IP, szyfrowanie ARC4/AES (opcja).

Źródło: http://covertech.pl

Covertech logo

COVERTECH Sp. z o.o. to młoda, prężnie działająca firma założona przez profesjonalistów – pasjonatów nowoczesnych technologii, związanych z branżą radiołączności od kilkunastu lat, i skupiająca wokół siebie specjalistów o wysokich kwalifikacjach, gruntownej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Firma jest autoryzowanym dystrybutorem EXCERA – producenta nowoczesnych systemów łączności w standardzie ETSI DMR Tier II i Tier III tranking, w tym: profesjonalnych radiotelefonów przenośnych, przewoźnych, bazowych, przemienników oraz akcesoriów. Oferta firmy obejmuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, dostaw, wdrażania oraz serwisowania systemów
radiokomunikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń