DGT wspomaga pracę polskich ratowników na Kaukazie

bezpieczny-kazbek

System łączności dyspozytorskiej DGT PTT Connect w marcu br. został udostępniony ratownikom górskim, pracującym w Gruzji. System DGT PTT Connect to rozwiązanie typu Push-to-Talk, wykorzystujące do realizacji połączeń zwykłe lub wzmocnione smartfony, pracujące w oparciu o system operacyjny Android. Telefony muszą posiadać zainstalowaną aplikację DGT. Wymagany jest dostęp do Internetu (GSM, Wi-Fi).

Inicjatywa „Bezpieczny Kazbek” polega na utrzymaniu dyżuru ratowniczego oraz ambulatorium w bazie (na wysokości 3653 m npm) na zboczach góry Kazbek. Projekt został objęty patronatem Polskiego Związku Alpinizmu oraz fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Rocznie ratownicy udzielają pomocy w prawie 300 sytuacjach. Przeprowadzają kilkadziesiąt ewakuacji medycznych i kilkanaście wypraw ratunkowych. Na temat Inicjatywy „Bezpieczny Kazbek” możemy przeczytać tu: https://www.facebook.com/BezpiecznyKazbek/

DGT PTT Connect przeszedł próby i został wdrożony do działania. Jak twierdzi szef ratowników, Marcin Błeński „System DGT PTT Connect jest użytecznym narzędziem”.

Na temat Systemu pisaliśmy kilkakrotnie, m.in. z okazji ubiegłorocznych targów Europoltech 2019 (https://radiotech.pl/konferencje/1954-dgt-ptt-connect-nagrodzone-na-europoltech-2019.html), kiedy doszło do sytuacji bezprecedensowej – jedna firma uzyskała nagrody od dwóch instytucji – policji i Straży Granicznej.

System DGT PTT Connect to rozwiązanie typu Push-to-Talk, wykorzystujące do realizacji połączeń zwykłe lub wzmocnione smartfony. Więcej na ten temat: https://www.dgt.pl/pl/pttconnect

Źródło: DGT Fot: FB/BezpiecznyKazbek

O firmie DGT (www.dgt.pl)

dgt-logo-wwwDGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja – używanych na danym obszarze – przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń