Ćwiczenia łączności kryzysowej SP EmCom w małopolskim

malopolska-cwiczenia-lacznosci-kryzysowej-konsola

W sobotę 23 lutego pod patronatem Wojewody Małopolskiego odbyły się pierwsze w tym roku ćwiczenia łączności kryzysowej SP EmCom.

W ćwiczeniach w charakterze obserwatorów uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

-Celem ćwiczeń było sprawdzenie łączności radiowej zarówno bezpośredniej, przez radioprzemiennikiw dyspozycji radioklubów jak i ze stacjami mobilnymi rozlokowanymi w powiatach województwa małopolskiego, które miały za zadanie zapewnić łączność rezerwową dla powiatowych i miejskich centrów zarządzania kryzysowego w przypadku utraty łączności publicznej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie ćwiczeń został również wykorzystany system APRS(amatorski taktyczny system służący ustalaniu pozycji ruchomych obiektów oparty na technice krótkofalarskiej),obrazujący na cyfrowych mapach w czasie rzeczywistym operatorów systemu SP EmCom – informuje KPPSP w Limanowej.

PSP-limanowa-cwiczenia-lacznosci-kryzysowej-SP9RNS-foto.jpg

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.

Źródło:http://www.kppsplimanowa.pl Foto:SP9RNS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń