Branża łączności krytycznej szeroko reprezentowana podczas Europoltech 2017

Stoisko ogólne Europoltech 2017

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH to bardzo ważna impreza targowa dedykowana służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Organizowana ona jest przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w ścisłej współpracy z KGP oraz we współdziałaniu ze służbami MSWiA, formacjami bezpieczeństwa państwa, Wojskami Specjalnymi i Żandarmerią Wojskową. Podczas tegorocznego (odbywającego się po raz pierwszy w Gdańsku) Europoltech obecna była szeroka reprezentacja firm z branży profesjonalnej łączności radiowej dla Służb. RadioTech.pl był partnerem medialnym wydarzenia i wystawialiśmy swoje stoisko na tej niezwykle prestiżowej imprezie.

Jak wspominaliśmy wcześniej przeniesienie targów z Warszawy do Gdańska ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Do tych pierwszych można zaliczyć mniej dogodną lokalizację dla instytucji centralnych, które w większości mają swoją siedzibę w Warszawie, natomiast do zalet można zaliczyć bardziej przestronne centrum wystawiennicze oraz potencjalną możliwość organizowania pokazów dynamicznych (np. morskich czy lotniczych).

pojazd specjalny

W naszym podsumowaniu tegorocznych targów skupimy się na interesującej nas kwestii łączności o znaczeniu krytycznym. Swoje rozwiązania radiokomunikacyjne prezentowali wszyscy główni „gracze” z branży – firmy takie jak (według kolejności alfabetycznej): AIRBUS, AKSEL, ATDI, COVERTECH, DALES RADIOKOMUNIKACJA, DGT, DIGIMES, ELEKTRIT, ELVYS POLSKA, HTS-HIGH TECH STUDIO, IP CONNECT, MINDMADE, MOTOROLA SOLUTIONS, NEOPTA-ELECTRONICS, RADMOR, ROHDE & SCHWARZ, ROHILL, RTCOM, SILTEC czy TRX.

Podczas Europoltech wystawcy mogli brać udział w Programie SUPERNOWOCZESNY 2017 i Konkursie o Nagrodę „Złota Gwiazda Policji”. Produkty o najwyższej użyteczności dla Służb, charakteryzujące się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi – zostały zgłoszone również przez firmy z branży łączności:

– AIRBUS: TACTILON DABAT – SMARTFON I RADIOTELEFON TETRA W JEDNYM URZĄDZENIU;

– DGT: DGT CYBER PROTEKTOR;

– ELEKTRIT: MULTISYSTEMOWY RADIOTELEFON CYFROWY NX-5200/5300;

– MindMade: PLATFORMA INTEGRACJI KOMUNIKACJI;

– RADMOR: SLW – SYSTEM LOKALIZACJI WEWNĄTRZBUDYNKOWEJ;

– RTcom: HYTERA ACCESSNET-T IP DOB.

Niewątpliwy sukces w tym konkursie odniosła gdyńska spółka RADMOR. Firma otrzymała Srebrną Gwiazdę Policji za innowacyjny System Lokalizacji Wewnątrzbudynkowej (SLW), oparty na określaniu pozycji osób, użytkowników cyfrowych systemów łączności. Działa on w obiektach, do wnętrza których nie dochodzi sygnał GPS. Taki system- wdrożony w zeszłym roku przez RADMOR wspólnie z Tranz-Tel oraz Nowatel – funkcjonuje komercyjnie w elektrownii EDF Rybnik, w oparciu o radiotelefony TETRA firmy Airbus. Więcej o systemie możemy przeczytać [tutaj].

RADMOR

Na koniec zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć prezentujących stoiska firm z branży łączności profesjonalnej i nie tylko:

Motorola 1

AKSEL

Motorola 2

Stoisko IP Connect podczas Europoltech 2017

Firmy Rohill i IP Connect zaprezentowali system TETRA zintegrowany z systemem LTE.

Motorola 3

Hytera RTcom

Hytera RTcom 1

Hytera RTcom 2

ATDI

DGT1

DGT2

Elektrit Kenwood 1

Elektrit Kenwood 2

DALES1

High Tech Studio

High Tech Studio 1

RADMOR 2

SILTEC

Radiotech

broń

bron1

Policja samochod

Źródło: europoltech.amberexpo.pl & radiotech.pl [1], & [2] & [3] ; Fot.: Radkom Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń