Żandarmeria Wojskowa bez analogowych radiotelefonów

zandarmeria-wojskowa-patrol

Niestety potwierdziły się nasze przewidywania o tym, że Żandarmeria Wojskowa będzie miała duże trudności z pozyskaniem analogowych radiotelefonów dla swoich potrzeb. Wspominamy o tym w kontekście przetargu, którego przedmiotem była dostawa ponad 400 radiotelefonów (340 przenośnych, 78 samochodowych) analogowych, wycofanych już z produkcji.

Przypominamy że przetarg był podzielony na 4 części. Poniżej prezentujemy wyniki postępowania.

  • Część 1: 20 radiotelefonów bazowych – najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PERFECT S.C z Warszawy.
  • Część 2: 78 radiotelefonów samochodowych – złożona oferta przekroczyła dostępny budżet który zamawiający miał zamiar przeznaczyć.
  • Część 3: 340 radiotelefonów przenośnych – nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.
  • Część 4: 15 zasilaczy sieciowych dedykowanych do radiotelefonu bazowego GM360 – wybrano ofertę firmy ABEKOM Plus ze Szczecina.

Zaoferowany sprzęt musi być dopuszczony do eksploatacji w Wojsku Polskim zgodnie z instrukcją MON nr 75. Wedle naszej wiedzy na liście tej znajdują się radiotelefony Motorola GP340, GP360 i GM360, które producent przestał produkować z dniem 16 lutego 2015 r. Oczywiście sam producent proponuję alternatywę w postaci cyfrowych radiotelefonów MOTOTRBO, ale ich dopuszczenie do pracy w wojsku z pewnością będzie wymagało sporo czasu.

Źródło: ozzw.wp.mil.pl Fot: ŻW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń