Żandarmeria buduje tymczasową sieć radiową w Krakowie na ŚDM

zandarmeria-wojskowa-mundur-tyl

Żandarmeria Wojskowa opublikowała przetarg na rozbudowę swojej sieci łączności radiowej. Przedmiotem zamówienia jest wypożyczenie, montaż, strojenie i serwis sprzętu radiowego na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. Po dokładniejszej lekturze SIWZ można wywnioskować, iż Żandarmeria wymaga zbudowania tymczasowej sieci radiowej w oparciu o dwie lokalizacje, w której będzie pracować 850 radiotelefonów. Radiotelefony są własnością Żandarmerii. Wykonawca będzie odpowiedzialny za zbudowanie i uruchomienie całego systemu oraz wypożyczenie (na okres 11 kluczowych dni) jego komponentów, w tym m.in.: systemów antenowych, radiotelefonów stacjonarnych, kontrolerów IP, itp.

Przedmiotem zamówienia jest:

– montaż 2 systemów antenowych w lokalizacjach: Kraków “Balice” i Kraków “Centrum”,

– montaż szaf typu Rack 19″ wraz z okablowaniem, zasilaczami, ochronnikami, akumulatorami i routerami,

– montaż kontrolerów radiotelefonów Minikom (są to uniwersalne sterowniki do systemu Multikom 2. Umożliwiają sterowanie wieloma radiostacjami na odległość dzięki czemu możliwy jest dostęp do różnych sieci radiowych: analog, EDACS, TETRA, MTP1327, MOTOTRBO).

– montaż radiotelefonów analogowo-cyfrowych DM3600,

– podłączenie do systemu konsoli dyspozytorskiej,

– uruchomienie systemu łączności w oparciu o zainstalowane podzespoły.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za zabezpieczenie serwisowe w zakresie bezawaryjnego funkcjonowania sprzętu. Wśród wymagań znalazł się też projekt opracowania planów zasięgu łączności radiowej w dwóch wspomnianych wcześniej lokalizacjach. Gotowość systemu do pracy ma zostać osiągnięta do 20 lipca br. Więc czasu jest bardzo mało.

Jednym z kluczowych wymagań jest wsparcie techniczne trwające od 24 lipca do 1 sierpnia br. Czas reakcji serwisu na potencjalne usterki jest bardzo krótki i został przewidziany na 40 minut dla radiotelefonów stacjonarnych i 60 minut dla pozostałych urządzeń (radiotelefonów przenośnych) na terenie Krakowa.

Aby przystąpić do przetargu należało wpłacić wadium w wysokości 1000 zł. Swoją ofertę złożyła firma KARISMA Radiokomunikacja Łukasz Wojtanowicz o wartości 92 250 zł bruttoprzy budżecie wynoszącym 62 tys. zł brutto.Czas reakcji serwisu zgłoszony przez firmę Karisma to 20 min. dla radiotelefonów stacjonarnych i przekaźnika oraz 30 min. dla pozostałego sprzętu.Kryteria oceny ofert to cena (80%) oraz czas reakcji serwisowej (20%).

Źródło i fot.: ozzw.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń