Zakład Rokita rozszerza swoją łączność DMR

pcc-rokita-zakladowa-straz-pozarna-system-lacznosci-radiowej

Zakład PCC Rokita, jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce i największa na Dolnym Śląsku, rozbudowuje swój system radiowy DMR o kolejne przemienniki i radiotelefony. W 2016 roku w zakładzie zainstalowano jeden przemiennik MOTOTRBO (SLR 5500) w ramach którego pracuje kilkadziesiąt radiotelefonów cyfrowych, wykorzystywanych głównie przez zakładową straż pożarną. W tym roku w systemie przybędzie kolejne 4 przemienniki DMR w wersji SLR8000 a całość będzie spianać aplikacja dyspozytorska.

Zakład zamawia prawie 170 radiotelefonów różnego typu, z czego połowa w wersji iskrobezpiecznej ATEX. Wszystkie przemienniki zostaną zainstalowane w jednej lokalizacji – z antenami zainstalowanymi na zakładowym kominie na poziomie 45 metrów. Rokita zastrzega możliwość rozbudowy systemu o kolejne przemienniki. Planowana ilość grup rozmownych to 19.

Spis urządzeń wymaganych w projekcie obejmuje:

  • Motorola DMR SLR8000 (4 sztuki), licencja C+ (Capacity Plus) moc maksymalna nadajnika 100 wat, licencja NAI data, licencja NAI voice.
  • Motorola DMR DP4801 EX (25 sztuk) z akumulatorem LiIon z GPS oraz mikrofonogłośnikiem (PTT).
  • Motorola DMR DP4401 EX (60 sztuk) z akumulatorem LiIon z GPS oraz mikrofonogłośnikiem (PTT).
  • Motorola DMR DP4601e (16 sztuk) z akumulatorem LiIon Impress poj. min. 2250 mAh z GPS oraz mikrofonogłośnikiem (PTT).
  • Motorola DMR DP4401e z akumulatorem LiIon Impress poj. min. 2250 mAh z GPS oraz mikrofonogłośnikiem (PTT).

Wykonawca będzie odpowiedzialny za wdrożenie całego systemu cyfrowej łączności DMR, przygotowanie dokumentacji do UKE, dokumentację powykonawczą, szkolenia z zakresu obsługi oraz utrzymania oraz pełne okablowanie i oprogramowanie konfiguracyjne systemu. Oferty na rozbudowę systemu można było składać do 5 kwietnia br.

Źródło: https://zakupy.pcc.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń