Wyniki przetargu na wdrożenie dużego systemu łączności cyfrowej dla MZK Bydgoszcz

MZK_Bydgoszcz_Pesa 122N

Pod koniec września zeszłego roku informowaliśmy o sporym przetargu ogłoszonym przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy. Przedmiotem zamówienia było 240 szt. radiotelefonów DMR kompatybilnych z eksploatowanym dyspozytorskim systemem łączności, wraz z modemami sygnalizacyjnymi oraz uruchomieniem, konfiguracją, a także instalacją na pojazdach i stanowisku dyspozytorskim.

Przypominamy, iż należący do MZK system pracuje w paśmie 410-430 MHz. Przemienniki działały trybie analogowym, a w zamierzeniu miały stanowić szkielet sieci cyfrowej TDMA. Chodzi zapewne o system eVerge firmy Vertex Standard (MZK na etapie ogłaszania przetargu dysponowała już odpowiednim osprzętem hardwarowo – softwarowym oraz przeszkoloną kadrą techniczną do obsługi i zarządzania takim cyfrowym systemem radiokomunikacyjnym).

W ramach zamówienia Wykonawca miał dokonać wymiany wyeksploatowanych radiotelefonów pracujących w systemie analogowym (autobusy, tramwaje) na radiotelefony cyfrowo – analogowe oraz wykonać modernizację systemu przechodząc z systemu łączności analogowej na cyfrową. Wymagana była pełna kompatybilność z aktualną strukturą sieci – eksploatowanym systemem dyspozytorskim i posiadanymi już radiotelefonami cyfrowo – analogowymi. Wykonane miało być również stanowisko do realizacji funkcji programowania stacji ruchomych drogą radiową.

Jedyną, a więc i najlepszą, ofertę złożyła gdyńska spółka CON-SPARK. Zaoferowała wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę 647 964 zł (na realizację zadania przeznaczone było 649 440 zł). Realizacja umowy miała następować sukcesywnie do końca 2016 r.

Źródło i fot.: mzk.bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń