3 Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa ogłosiła przetarg na dostawę przenośnych i przewoźnych (analogowo-cyfrowych) radiotelefonów UKF. Jest to kolejny krok w cyfryzacji łączności w Wojsku Polskim.
Przetarg został podzielony na 2 zadania, a zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych:
– Zadanie 1:
Radiotelefon UKF noszony – 405 kpl.;
Zestaw do programowania radiotelefonu UKF przenośnego – 162 szt.
– Zadanie 2:
Radiotelefon UKF przewoźny – 90 kpl.;
Zestaw do programowania radiotelefonu przewoźnego – 36 szt.
W komplecie z radiotelefonami noszonymi ma znajdować się m.in. antena szerokopasmowa (strojona), mikrofonogłośnik, ładowarka jednostanowiskowa szybka (z możliwością podłączenia do instalacji elektrycznej 230V oraz instalacji elektrycznej pojazdu 12/24V) lub 2 osobne ładowarki, 2 akumulatory Li-Jon. Natomiast w ukompletowaniu radiotelefonu przewoźnego ma się znajdować m.in.: zestaw antenowy (antena szerokopasmowa przewoźna, podstawa montażowa, fider min. 5 m), mikrofon (z klawiaturą DTMF), głośnik zintegrowany z blokiem nadawczo–odbiorczym lub zewnętrzny (wraz z zestawem montażowym), uchwyt samochodowy oraz kabel zasilający.
Dostarczone radiotelefony mają umożliwiać pracę w paśmie 42 – 50 MHz lub 406-470 MHz – w trybie analogowym (11K0F3E, 16K0F3E) i trybie cyfrowym (zgodny z DMR Tier. II): 7K60F1E. Dopuszcza się rodzaj emisji w trybie pracy cyfrowej 7K60FXE lub 7K60F1W. Urządzenia muszą posiadać regulowaną moc wyjściową w zakresie 1÷4 W (przenośny) oraz 1÷25 W (przewoźny). Radiotelefony mają spełniać stopień ochrony przed wodą i pyłem IP54. Ponadto dostarczony sprzęt ma posiadać sygnalizację tonową, funkcję zapewnienia”wyraźnej i głośnej fonii w hałaśliwym otoczeniu”, jak również możliwość szyfrowania z wykorzystaniem scramblingu częstotliwości (tryb analogowy) oraz algorytmu AES-256 o długości klucza min. 128 bitów (tryb cyfrowy).
Z pozostałymi wymaganiami Wojska można się zapoznać w dokumentach przetargowych.
Radiotelefony muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku poprzedzającym dostawę. Kryterium oceny ofert to w 60% cena i 40% okres gwarancji i serwisowania (minimum 2 lata, maksimum 5 lat).
Oferty można składać do 30 lipca br. do godziny 9, a ich jawne otwarcie nastąpi godzinę później.
Przed złożeniem oferty (do 17 lipca do godz. 9) wymagane jest wpłacenie wadium w wysokości 13 tys. zł dla zadania 1 oraz 3 tys. zł dla zadania 2. Zamówienie ma być zrealizowane do 23 listopada.
Źródło: zamowienia.3rblog.wp.mil.pl ; Fot.: wojsko-polskie.pl