Vertex Standard wprowadza serię produktów eVerge, kompatybilnych z DMR

Seria Vertex Standard eVerge

Firma Vertex Standard wprowadziła nową serię swoich produktów przeznaczonych do cyfrowej mobilnej łączności radiowej – eVerge. Są to: radiotelefony ręczne EVX-530, radiotelefony przewoźne EVX-5300/5400 i repeater EVX-R70. Wszystkie z nich są kompatybilne ze standardem DMR i mogą pracować w trybie analogowym, co ułatwia przechodzenie z łączności analogowej na cyfrową. Radiotelefony eVerge są przeznaczone dla klientów z przemysłu i przedsiębiorstw, którzy obecnie korzystają z podstawowej, głosowej łączności radiowej i mogliby skorzystać z lepszej jakości audio, szerszego zasięgu oraz większej prywatności jaką daje łączność cyfrowa, bez ponoszenia większych kosztów.

Radiotelefony eVerge działają w oparciu o wielodostęp z podziałem w dziedzinie czasu (TDMA), dzięki czemu są sprawniejsze energetycznie i efektywniejsze widmowo w porównaniu do sprzętu analogowego. Spełniają także wymogi standardu DMR, dzięki czemu mogą współpracować z ponad 74 procentami cyfrowych radiotelefonów stosowanych na całym świecie. TDMA zwiększa także pojemność systemu, gdyż w tym samym kanale radiowym mogą być jednocześnie prowadzone dwie niezależne łączności.

Radiotelefony eVerge pracują w pasmach VHF oraz UHF i posiadają następujące zalety:

  • Lepsza jakość dźwięku w porównaniu z systemami analogowymi, dzięki zastosowaniu kodera AMBE+2 eliminującego szumy i zakłócenia z sygnału.
  • Rozszerzone możliwości zarządzania połączeniami: wywołania indywidualne, grupowe oraz przesyłanie wiadomości tekstowych.
  • Większa prywatność w trybie cyfrowym, bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu szyfrującego. Tylko pożądany odbiorca może usłyszeć transmisję, a jakość dźwięku nie pogarsza się, jak w przypadku stosowania analogowych skramblerów.
  • System automatycznego sprawdzania zasięgu (ARTS), cyklicznie sprawdzający możliwość połączenia z innymi radiotelefonami w niego wyposażonymi i powiadamiający użytkownika o wyjściu poza zasięg łączności. Modele z serii eVerge posiadają system ARTS II działający również w trybie cyfrowym.
  • Ręczne radiotelefony EVX-530 cechują się do 40% dłuższym czasem pracy na baterii w trybie cyfrowym, stopniem ochrony IP57 (odporność na pył i wodoszczelność do 30 min na głębokości 1 m), dedykowanym przyciskiem alarmowym i funkcją “samotny pracownik”.

Źródło:www.everge.vertexstandard.com

Informacje o firmie Vertex Standard

Vertex-Standard-logoVertex Standard Co. Ltd to japońska firma działająca od 1956 roku w branży produktów do komunikacji radiowej na lądzie, na morzu, w lotnictwie oraz w zastosowaniach amatorskich. Już na początku działalności firma Vertex Standard stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji radiotelefonów, wykorzystującym zaawansowane technologie. Satysfakcja klienta ma dla firmy kluczowe znaczenie, dlatego oferowane produkty spełniają zmieniające się wymagania odbiorców z branży komunikacji radiotelefonicznej. Więcej informacji na temat firmy Vertex Standard można znaleźć w witryniewww.vertexstandard.com/lmr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń