UM Warszawa rozwiązał umowę z DGT

centrum_bezpieczenstwa-warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa rozwiązał umowę z firmą DGT na budowę Systemu Zintegrowanej Łączności – dowiedział się serwis RadioTech.pl. Powodem decyzji było niepełne wywiązanie się z warunków umowy. Po formalnym zakończeniu procedury prawnej Biuro Zamówień Publicznych Urzędu ma jeszcze w tym roku ogłosić powtórny przetarg.

W całej sprawie chodzi o zakup systemu integratora radiowego z modułem nagrywania, którego zadaniem jest integracja środki łączności radiowej i telefonicznej. We wrześniu ubiegłego roku firma DGT złożyła korzystniejszą cenowo ofertę (922,5 tys. zł) od swojego rywala, firmy ELVYS (1,2 mln zł). System miał zapewnić integrację z serwerem SI WCPR do obsługi numeru 112 (Projekt OST 112) oraz współpracę z IP Cisco CUCM, będącego w posiadaniu przez Zamawiającego.

Podczas wdrożenia firma DGT prawidłowo zrealizowała część dyspozytorsko-telefoniczną, uruchomioną na konsolach DGT 5810 identycznych jak te funkcjonujące już w ramach projektu SI WCPR. Wśród wymogów znalazła się też integracja systemów radiowych TETRA, EDACS, MOTOTRBO i konwencjonalnego. Zgodnie z naszymi informacjami, przede wszystkim integracja z jedną z tych technologii była dla Wykonawcy najtrudniejszym elementem wdrożenia. Zaproponowane rozwiązanie nie spełniło ostatecznie wyśrubowanych wymogów w testach funkcjonalności. Mimo trzykrotnego wydłużania terminu odbioru nie przeszło testów odbiorczych. W tej sytuacji, Zamawiający działając zgodnie z formalnymi przesłankami podjął decyzję o rozwiązaniu umowy.

System miał funkcjonować na potrzeby Centrum Bezpieczeństwa Warszawy umożliwiając koordynacje pomiędzy wszystkimi stołecznymi służbami podczas wielkich imprez masowych, zgromadzeń publicznych oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Konsole dyspozytorskie, miały być zainstalowane m.in w Straży Pożarnej, Policji i innych kluczowych dla bezpieczeństwa miasta służbach.

Jak się dowiedzieliśmy, firma DGT zamierza ponownie ubiegać się o to Zamówienie, co oznacza, że Zamawiający nie wykluczył jej z prowadzonych przez siebie postępowań publicznych.

Źródła: własne Fot. UM Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń