Tranking ważny również dla chińskich dostawców

Loga Huawei i ZTE

Na tegorocznej wystawie Critical Communications World (CCW) w Singapurze można było obejrzeć sprzęt i rozwiązania prezentowane przez dwóch liczących się na globalnym rynku producentów infrastruktury telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej — firm Huawei oraz ZTE Corporation.

Huawei przedstawiła swój tranking LTE przeznaczony dla korporacji (eLTE), integrujący trankingową łączność głosową, transmisję danych i obrazu wideo oraz różnego rodzaju aplikacje w jednej szerokopasmowej infrastrukturze komunikacyjnej. Według producenta zapewnia ono idealną współdzieloną sieć dla wielu przedsiębiorstw.

Funkcje związane z łącznością krytyczną: wywołania grupowe, łączność PTT over LTE, priorytetyzacja i wywłaszczanie połączeń nie są jeszcze zawarte w standardzie LTE, więc Huawei uzupełniła swoje eLTE o autorskie rozwiązania zapewniające wspomniane możliwości.

eLTE korzysta z tego samego sprzętu, w który chiński producent wyposaża operatorów komercyjnych. Może on pracować w wielu pasmach, od 400 MHz aż do 23 GHz i umożliwia budowanie sieci zawierających od 2 do 30 komórek oraz linkowanie z sieciami łączności radiowej (w tym TETRA) i telefonicznymi (PSTN). Firma Huawei pokazała także eLTE Rapid — stację bazową ważącą jedynie 35 kg, która może być noszona na plecach, ma zasięg do 5 km i może obsłużyć do 50 abonentów.

ZTE z kolei zaprezentowała swój nowy zintegrowany system komunikacji dla przedsiębiorstw i służb ratunkowych — Emergency Response Command System (ERCS). Integruje on różnego rodzaju środki komunikacji: przewodową i bezprzewodową, trankingową, mikrofalową oraz satelitarną. ERCS zapewnia funkcje takie, jak połączenia prywatne, grupowe i konferencyjne, połączenia oczekujące, blokowanie numerów oraz alarmy, a także funkcje dyspozytorskie.

Drugi z chińskich producentów pokazał także linię swoich produktów DMR: ripitery i stacje bazowe z łącznością IP oraz trybem simulcast,rozwiązania DMR Tier III i terminale DMR. Nie zabrakło również autorskiego systemu trankingowego ZTE — GoTa 4G (ang. Global open Trunking architecture), przeznaczonego dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw. Portfolio GoTa 4G zawiera sześć jednostek basebandowych (obsługujących część radiową systemu) o różnych rozmiarach, moduły sieci szkieletowej oraz dwa terminale 4G, mogące pracować zarówno w LTE, jak i WCDMA, wspierające roaming pomiędzy sieciami prywatnymi a PSTN.

Źródło: wireless-mag.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń