System KENWOOD Nexedge Gen2 na nowe największe lotnisko świata w Turcji

hava-trafik-kontrol-kulesi-2_www_kenwoodcommunications_co_uk

W październiku prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan otworzył nowe – kosztujące 11,7 miliarda USD – gigantyczne lotnisko położone na przedmieściach Stambułu. Nowo powstały port lotniczy będzie obsługiwany przez trankingowy system radiowy drugiej generacji Kenwood NEXEDGE Gen2, zaprojektowany i wdrożony przez Avrasya Haberlesme Group, dystrybutora Kenwood w Turcji.

Według firmy Kenwood nowy system umożliwi pełną integrację działów terminali, służb lotniczych i służb technicznych. Urzędnicy twierdzą, że lotnisko będzie jednym z najbardziej ruchliwych na świecie, choć prawdopodobnie nie zostanie w pełni oddane do użytku przed styczniem. Systemy radiowe NEXEDGE są już użytkowane na 32 lotniskach w Turcji.

Trankingowy, 64 kanałowy, pojedynczy system – obsługujący połączenia głosowe i dane – będzie obsługiwał 4,5 tys. użytkowników podzielonych na 250 grup (na obszarze pokrycia zasięgiem radiowym wynoszącym ponad 3,5 mln m2) . System ma wykorzystywać protokół łączności NXDN z szerokością kanału FDMA 6,25 kHz i składać się z 64 przemienników NXR-5000, 1 tys. radiotelefonów przewoźnych (NX-5800E, NX-3820GE & NX-800E) oraz 4 tys. radiotelefonów noszonych (NX-5300E, NX-3300E * NX-300GE).

System NEXEDGE wykorzystuje wąskopasmowy protokół NXDN – w technologi FDMA 6,25/12,5 kHz. NXDN obsługuje mieszaną transmisję cyfrowo-analogową, ułatwiając płynną migrację do wąskopasmowego systemu cyfrowego. Dzięki tym i innym zaletom, takim jak czysta jakość głosu, niski poziom hałasu i silne mechanizmy bezpieczeństwa – NEXEDGE zyskał szerokie grono klientów wśród specjalistów od bezpieczeństwa publicznego i użytkowników komercyjnych z całego świata.

Kenwood-Nexedge-repeaters-at-stambul-airport

W ramach protokołu świadczone są usługi komunikacji bezpośredniej radiotelefon – radiotelefon, systemów konwencjonalnych, trankingu typu D i C oraz wielostrefowych sieci trankingowych. W roku 2015 został zaprezentowany system NEXEDGE Gen2 – następnej generacji – który pozwala na łączenie ze sobą do 1000 stacji bazowych lub 24 wydzielonych sieci radiowych.

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem produktów Kenwood NEXDGE w Polsce jest firma ELEKTRIT.

Źródło: landmobile.co.uk ; Fot.: kenwoodcommunications.co.uk [ zdjęcie]

O firmieElektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie, jak i sieci trankingowe. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood, jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń