Straż Miejska w Bydgoszczy przełączy się na cyfrowy system łączności KENWOOD NEXEDGE

Straz-miejska-bydgoszcz-kewnood-nxdn-dmr-lacznosc-radiowa

Straż Miejska w Bydgoszczy będzie migrować na cyfrową łączność radiową. Niedawno wyłoniono zwycięzcę przetargu, którego przedmiotem jest rozbudowa, rekonfiguracja oraz migracja z funkcjonującego obecnie systemu łączności analogowej na łączność cyfrową. Firmą, która wygrała to postępowanie jest Alfa Radio z Bydgoszczy – dealer w autoryzowanej sieci sprzedaży polskiego dystrybutora JVCKENWOOD – Elektrit Sp. z o.o.

Wykonawca dostarczył sprzęt łączności dający możliwość pracy w trybie analogowym, cyfrowym NXDN oraz DMR. Razem jest to 50 radiotelefonów Kenwood Nexedge: bazowych z serii NX-5000, ręcznych z serii NX-3000 oraz samochodowych z serii NX-3000. Wartość dostarczonego sprzętu przekracza kwotę 190 tyś złotych brutto.

Przenośne radiotelefony Serii NX-5000 zostały zaprojektowane specjalnie dla użytkowników o znaczeniu krytycznym. Oferują możliwość komunikacji w trybie analogowym, DMR oraz NXDN. Radio z serii NX-5000 automatycznie identyfikuje sygnał połączenia – niezależnie czy jest to DMR (TDMA), NXDN (FDMA) i P25 Faza 2 (TDMA) lub analogowy FM – i nadaje w tym samym trybie.

Wszystkie radiotelefony Kenwood mają funkcję automatycznej pracy w trybie cyfrowym i analogowym. Ta kluczowa funkcja oznacza, że połączenie zainicjowane przez radio analogowe może być odbierane automatycznie przez radio mobilne Kenwood DMR i ten sam użytkownik radia DMR może odpowiadać na korespondencję bez konieczności ręcznego przełączania na analogowy tryb operacyjny. Radiotelefony Kenwood DMR umożliwiają więc użytkownikom korzystanie z analogowych radiotelefonów w cyfrowym systemie Kenwood DMR i migracje na tryb w pełni cyfrowy w czasie, który najlepiej odpowiada użytkownikowi.

JVCKENWOOD Corporation to grupa firm utworzona w 2008 roku z połączenia JVC oraz Kenwood zajmująca się ogólnoświatową produkcją sprzętu elektronicznego – elektroniki i audio samochodowego, sprzętu audio dla domu, konsumenckiego sprzętu audio, profesjonalnych kamer i projektorów, sprzętu medycznego, rozwiązań dla wojska oraz rozwiązań bezprzewodowej łączności radiowej. W skład całej grupy wchodzi jeszcze wiele mniejszych firm, które razem zatrudniają ponad 20 tysięcy osób na całym świecie, tworząc globalną markę słynącą z niebywałej jakości swoich produktów. Dystrybutorem rozwiązań komunikacji bezprzewodowej JVCKENWOOD na rynku polskim jest firma Elektrit z Łap.

Źródło: własne, Elektrit.

O firmieElektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie, jak i sieci trankingowe. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment radiotelefonów Kenwood, jak również akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń