Rybnicki AKSEL z najkorzystniejszą ofertą na duży system łączności radiowej dla Tramwajów Śląskich

www_tram-silesia_pl_1

We wrześniu opisywaliśmy spory – ogłoszony przez spółkę Tramwaje Śląskie wraz z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP)przetarg dotyczący modernizacji systemu łączności dyspozytorskiej. Nowy system ma się składać z około 500 radiotelefonów. Udało nam się dotrzeć do informacji z otwarcia ofert.

Przypomnijmy, iż celem wdrożenia ma być zapewnienie niezawodnej i szybkiej łączności głosowej oraz transmisji danych dotyczących lokalizacji pojazdów, a także sterowania podstacjami trakcyjnymi. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu, dostawa, montaż, uruchomienie oraz konfiguracja cyfrowego, trankingowego systemu radiowej łączności dyspozytorskiej, który pracować ma w standardzie DMR Tier III (w paśmie UHF). Szczegóły przetargu opisywaliśmy we wspomnianym powyżej artykule (czytaj tutaj).

W toku postępowania przetargowego m.in. w wyniku zadanych przez wykonawców pytań – zmianie uległ termin składania ofert oraz niektóre wymagania stawiane przez zamawiającego (szczegóły zmian znajdują się tutaj).

Swoje oferty złożyły 2 firmy (kolejność według najniższej ceny):

– AKSEL Sp. z o.o. (Rybnik) – 3.429.041,97 zł brutto; 84 msc. gwarancji na infrastrukturę systemu;

– Maxto Sp. z o.o. S.K.A. (Modlniczka) – 5.498.100 zł brutto; 72 msc. gwarancji na infrastrukturę.

Obie firmy zaoferowały 48 msc. gwarancji na radiotelefony przewoźne wraz z wyposażeniem oraz radiotelefony przenośne wraz z wyposażeniem – z wyłączeniem akumulatorów, a także 10 letni okres nadzoru serwisu i wsparcia technicznego systemu.

Podano również kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia – która wynosi 3.250.890 zł brutto. Kwota jest niższa o 178.151,97 zł brutto od najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę AKSEL, co oznacza, iż o niecałe 5,5% została przekroczona kwota, którą Zamawiający zamierzał wydać na system łączności.

Źródło: tram-silesia.pl ; Fot.: tram-silesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń