Radio Activity wchodzi do Polski

Radio-Activity-DMR-Simulcast-repeater.jpg

Rybnicka spółka Aksel została wyłączonym partnerem włoskiej firmy Radio Activity na terenie naszego kraju. Radio Activy jest młodą i dynamiczną firmą z centralą we włoskim Milanie, która powstała w 2003 roku. Specjalnością firmy jest budowa zaawansowanych sieci DMR typu Simulcast.

Wielostrefowa sieć typu Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są co raz droższe a ich uzyskanie jest co raz trudniejsze. Dodatkowo w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

Radio Acitvity jest członkiem DMRAssociation oraz posiada m.in. status Motorola Application Partner. Poniżej na zdjęciu przemiennik DMRfirmy RA.

Unikalną i wyróżniającą zaletą rozwiązania DMR firmy Radio Activity jest praca stacji bazowej/przemiennika DMR w trybie odbioru zbiorczego przestrzennego, który zwiększa zasięg aż do 50% w porównaniu do tradycyjnych przemienników DMR dostępnych obecnie na rynku.

Według nieoficjalnych informacji, pierwsze testy systemów RA DMR Simulcast w Polsce są właśnie przeprowadzane.

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń