Pogotowie w Olsztynie rozbudowuje swój system radiowy

pogotowie-olsztyn-consel

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie ogłosiła przetarg na rozbudowę swojego systemu łączności radiowej dla zespołów ratownictwa medycznego i dyspozytorni medycznej na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Przedmiotem zamówienia jest cyfrowy system DMR pracujący w paśmie VHF, usprawniający działanie istniejącego systemu łączności radiowej, w którym wykorzystywane są radiotelefony Motorola typu DM3600, DP3600 oraz DM4600.

Zamawiający przewiduje instalację czterech nowych przemienników DMR wraz z odpowiednimi systemami antenowymi we wskazanych lokalizacjach w Olsztynie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku. Wszystkie urządzenia stacjonarne mają być podłączone do istniejącej sieci VPN zaś system ma być obsługiwany za pomocą konsoli z oprogramowaniem CONSEL firmy Aksel, zainstalowanej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Zamawiający oczekuje, że dostarczone przemienniki będą w pełni przystosowane do pracy w systemach IP Site Connect, Capacity Plus, Linked Capacity Plus, Connect Plus i w systemach analogowych MPT 1327. Dość enigmatycznie jest określona moc wyjściowa nadajników, która ma mieścić się w zakresie od 1 W do 50 W.

Przemienniki wraz wymaganym z osprzętem mają być zainstalowane w nowych szafach RACK. Dla zapewnienia ciągłości pracy systemu wszystkie przemienniki muszą być wyposażone w zasilacze z akumulatorami rezerwowymi o pojemności 33Ah. Ponadto Wykonawca ma dostarczyć i zainstalować urządzenia zapewniające nieprzerwane zasilanie dla modemów DSL i ruterów w miejscach instalacji urządzeń bazowych.
W systemach antenowych mają być zastosowane wąskopasmowe dupleksery, przystosowane do pracy w paśmie VHF z odstępem międzykanałowym 500 kHz. W ramach zamówienia Wykonawca ma dostarczyć anteny bazowe o parametrach określonych w SIWZ oraz kable antenowe z odpowiednim osprzętem zapewniającym ochronę odgromową. Specyfikacja nie precyzuje warunków instalacji anten, to znaczy nie określa czy możliwe będzie skorzystanie z istniejących masztów i traktów kablowych.

System ma być skonfigurowany w taki sposób, by zapewniał bezkolizyjną łączność radiową dwóm grupom użytkowników mogących z niego korzystać jednocześnie, bez wzajemnych zakłóceń. Przewiduje się, że każda ze wspomnianych grup użytkowników będzie się komunikować na innej szczelinie czasowej systemu DMR.

W ramach zamówienia Wykonawca ma wykonać wszystkie prace montażowe i konfiguracyjne niezbędne do uruchomienia systemu, w tym ma zaprogramować kilkanaście radiotelefonów ręcznych i samochodowych, stanowiących wyposażenie karetek pogotowia oraz radiotelefonów stacjonarnych, zainstalowanych w dyspozytorniach.

Zamawiający oczekuje minimum dwuletniej gwarancji na przemienniki oraz minimum rocznej na urządzenia zasilające i akumulatory. Oferty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: Cena brutto : 90%, Termin wykonania zamówienia: 10%.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 2743 zł. Oferty muszą być złożone do godz. 9:15 dnia 7 października 2015 w siedzibie Zamawiającego w Olsztynie. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 9:30.

Źródło: pogotowie.olsztyn.sisco.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń