Pogotowie w Lublinie wymienia swoją infrastrukturę radiową

pogotowie-lublin-serwis-karetek

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie rozpisało przetarg na wymianę infrastruktury łączności radiowej.Celem postępowania jest zbudowanie wielkoobszarowego systemu cyfrowego zintegrowanego z komputerowymi stanowiskami dyspozytorskimi. System ma umożliwić jednoczesną transmisję głosu i danych z terminali przewoźnych w pojazdach Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) oraz radiotelefonów przenośnych dla członków ZRM.

Przemienniki muszą być połączone za pośrednictwem sieci IP sterowanych bezpośrednio z konsol dyspozytorskich bez pośrednictwa radiotelefonu. Wymagane jest aby aplikacja dyspozytorska uruchamiana była na terminalu dyspozytora z ekranem dotykowym DGT model 5810-10. Urządzenia nadawczo-odbiorcze w całym systemie muszą pochodzić od jednego producenta i kompatybilna z obecnie użytkowanymi radiotelefonami Motorola DM3601.

Nowy system obejmie swym zasięgiem cały rejon lubelskiego obszaru operacyjnego. Poza wykonaniem i dostarczeniem projektu technicznego sieci radiowej, wykonawca przygotuje w imieniu Pogotowia wnioski o wydanie pozwoleń radiowych na dodatkowe częstotliwości niezbędne do funkcjonowania zmodernizowanego systemu.

Przedmiotem przetargu są:

  • radioserwer —1 sztuka,
  • oprogramowanie dyspozytorskie —8 sztuk,
  • stanowisko do zarządzania i monitoringiem systemu —1 sztuka,
  • stacje retransmisyjne z instalacją antenową, zgodne ze standardem ETSI TS 102 361 —10 sztuk,
  • radiotelefony bazowe —67 sztuk,
  • radiotelefony przenośne —42 sztuki.

Zamawiający wymaga realizacji projektu w 3 miesiące. Aby wziąć udział w postępowaniu niezbędne jest wadium w wysokości 16 000 zł. Wartość projektu nie przekracza kwoty 200 000 Euro. Oferty należy składać do 14 maja 2013 roku, godzina 9:00. O wyborze oferty w 80% decydować będzie cena zaś w 20% udzielona gwarancja.

Źródło i fot: pogotowie.lublin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń