Podpisana umowa na modernizację systemu w Lublinie

podpisanie-umowy-lublin-pogotowie

W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie nastąpiło podpisanie umowy z firmą AKSEL, zwycięzcąprzetargu na „Wymianę infrastruktury łączności radiowej” dla potrzeb łączności dyspozytorskiej Pogotowia w Lublinie.

Będzie to kolejne wdrożenie zrealizowane przez AKSEL dla ratownictwa medycznego. Podobnie jak w Kielcach, Opolu Płocku i Szczecinie, celem projektu jest cyfryzacja łączności radiowej w oparciu o standard DMR (Digital Mobile Radio).

System łączności obejmie zasięgiem znaczną część obszaru woj. lubelskiego. Ze względu na wymagany wysoki poziom niezawodności, zostaną w nim zastosowane najnowszej generacji rozwiązania sprzętowe MOTOTRBO firmy Motorola. Infrastruktura będzie oparta o 10 stacji retransmisyjnych MTR 3000 umieszczonych głównie na obiektach Służby Zdrowia, zaś ambulanse zostaną wyposażone w radiotelefony serii 4000. Stanowiska dyspozytorskie będą używać autorskiej aplikacji ConSEL.

Poza wykonaniem i dostarczeniem systemu wraz z radiotelefonami oraz konsolami dyspozytorskimi, specjaliści firmy Aksel przygotują w imieniu Pogotowia wnioski o wydanie pozwoleń radiowych na dodatkowe częstotliwości niezbędne do funkcjonowania zmodernizowanej łączności.

Źródło i fot.: Aksel

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń