PERN modernizuje łączność radiową swojej straży pożarnej

Pern-baza-przeladukowa-ropy-paliw-plynnych

Spółka PERN S.A. opublikowała zaproszenie do złożenia oferty na dostawę systemu łączności radiowej UKF dla Zespołów Straży Pożarnej w bazach w Gdańsku i Adamowie. Grupa PERN jest krajowym i regionalnym liderem logistyki naftowej. Zarządza siecią rurociągów naftowych, posiada około 3,6 mln m3 pojemności magazynowej na ropę naftową oraz około 2 mln m3 na paliwa płynne. Dysponuje morskim terminalem przeładunkowym. Prowadzi też działalność w zakresie transportu i magazynowania ropy naftowej oraz paliw.

Obecnie spółka korzysta z analogowej łączności radiowej. Zadaniem projektu jest modernizacja z istniejącego systemu analogowego do cyfrowego.

Szczegółowy zakres prac na obu lokalizacjach obejmuje:

  • posadowienie nowego masztu aluminiowego wraz z wykonaniem odpowiedniej instalacji antenowej,
  • dostawa, montaż i uruchomienie przemiennika cyfrowego wraz z zasilaczem podtrzymującym jego pracę na czas 8 godzin,
  • przeprogramowanie istniejących radiotelefonów do pracy z przemiennikiem (obecnie wykorzystywane są radiotelefony GM360 oraz iskrobezpieczne wersje ATEX radioteleofonów: GP340 EX, GP380 Ex, GP900EX i DP4401 Ex.
  • demontaż starego masztu.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za dostarczenie projektu wykonawczego, uzyskanie stosownych pozwoleń radiowych na rzecz zamawiającego oraz wykonanie pomiarów promieniowania pola elektromagnetycznego zgodnie z przepisami z zakresu ochrony środowiska. Wymagany okres gwarancji na nowe komponenty to 36 miesięcy.

Termin składania ofert upływa w dniu 22 lutego 2020 roku. O wyborze oferenta zdecyduje cena. Oferty należy składać tylko i wyłącznie poprzez Platformę Zakupową na stronie https://platformazakupowa.pern.pl

Źródło i foto: https://platformazakupowa.pern.pl/…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń