Nowości w technologii IMPRES

Motorola-impres-batteries_and_chargers

Pojawiły się nowości firmy Motorola w technologii IMPRES (skrót od Inteligentnego Systemu Zarządzania Energią Radiotelefonów Przenośnych Motorola – ang. Intelligent Motorola Portable Radio Energy System). Jest to rewolucyjny system ładowania i kondycjonowania, który został zaprojektowany w celu zautomatyzowania obsługi baterii, optymalizacji cyklu ładowania, oraz maksymalizacji czasu rozmów. IMPRES wykorzystuje unikalny protokół komunikacyjny, aby ułatwić rekondycjonowanie adaptacyjne – optymalizując cykl życiowy akumulatora i maksymalizując czas rozmowy. Rezultat – radiotelefon, który jest naładowany i zawsze gotowy do działania.

Dzięki wykorzystaniu ładowania adaptacyjnego (Adaptive Charging) i wolnego ładowania niskoprądowego, algorytm ładowania utrzymuje baterie w niższej temperaturze, co pozwala uniknąć potencjalnie niebezpiecznego przyrostu ciepła. W trybie obsługowym, okresowe impulsy “dopełniające” umożliwiają pozostawienie baterii w ładowarce przez dłuższy czas bez obaw o uszkodzenie cieplne, przy jednoczesnym utrzymaniu ich w gotowości nawet na długie czasy zmian, na jakich pracują użytkownicy radiotelefonów

Technologia IMPRES pozwala uniknąć tzw. efektu pamięci. Efekt pamięci jest spowodowany doładowywaniem baterii, które nie są całkowicie rozładowane i może drastycznie ograniczyć pojemność i czas życia baterii. Impres dostosowuje częstotliwość kondycjonowania, aby pasowała do potrzeb i wzorów wykorzystania. Dzięki automatycznemu i adaptacyjnemu kondycjonowaniu możliwe jest wyeliminowanie zgadywania i czasu zmarnowanego na przedwczesne kondycjonowanie baterii. Rozbudowana obsługa baterii zapewniana przez IMPRES zwiększa przeciętną pojemność baterii nawet o 20% w całym okresie jej życia.

Wśród nowości technologi IMPRES należy wymienić ulepszoną aplikacja Battery Management Software, dzięki temu można uzyskać dokładne informację o stanie akumulatora w radiotelefonie w czasie rzeczywistym poprzez drogę radiową (IMPRES Over the Air-OTA) nawet gdy radiotelefon jest w użyciu. Eliminuje to konieczność wykorzystania połączania kablowego do komputera zarządzającego aplikacją IMPRES. Aplikacja jest w stanie informować o stanie nawet kilkuset akumulatorów, przygotowując szczegółowe raporty. Do tego można określić zużycie akumulatora oraz przewidywalny czas jego żywotności. IMPRES OTA współpracuje z Direct Mode (12,5e/6,25e), MOTOTRBO Single Site Repeater, IP Site Connect, Capacity Plus i Linked Capacity Plus.

Źródło: www.elnex.pl

O firmie ELNEX (www.elnex.pl)

Elnex-logo-small.jpgFirma powstała w 1994 roku i zalicza się dziś do wiodących dostawców radiotelefonów MOTOROLA. W 2008 r. uzyskała certyfikat Akredytowanego Partnera Programu Tworzenia Rozwiązań Aplikacyjnych (Motorola Application Developer Programme). Aktualnie finalizuje prace nad własną aplikacją o roboczej nazwie TrackDMR. Elnex zajął I miejsce w konkursie MOTOROLI na najlepszy projekt MOTOTRBO wdrożony w Polsce w 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń