Nowe radiotelefony przenośne Motorola MOTOTRBO oraz system do transmisji głosu i danych

Nowe-radiotelefony-Motorola-MOTOTRBO-DP.jpg

27 czerwca 2012 r. – Firma Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI) prezentuje nowe radiotelefony przenośne z serii DP4000 i DP2000. Urządzenia zaprojektowano pod kątem potrzeb klientów z takich sektorów, jak służby publiczne, produkcja, edukacja, hotelarstwo i usługi. Jako część wiodącej w branży serii radiotelefonów, akcesoriów, aplikacji i systemów MOTOTRBO™, te nowe modele uzupełniają rosnącą rodzinę urządzeń, oferując klientom szeroki wybór funkcjonalności, począwszy od kompaktowych i lekkich radiotelefonów przenośnych z serii SL po terminale przewoźne DM4000, obydwie serie wprowadzone do sprzedaży w bieżącym roku. Ponadto, Motorola Solutions zaprezentowała Linked Capacity Plus, system do transmisji głosu i danych.

Rozwiązania z rodziny MOTOTRBO zapewniają wyjątkową jakość głosu, długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, większą pojemność i najbardziej kompleksowy w branży program aplikacji, usprawniających współpracę i komunikację w przedsiębiorstwach. Ponadto, platforma MOTOTRBO spełnia wytyczne amerykańskiej agencji FCC w zakresie łączności wąskopasmowej oraz przepisy dotyczące radiokomunikacji cyfrowej w innych krajach świata.

Seria DP4000

 • Radiotelefony klasy profesjonalnej z serii DP4000 zaprojektowano pod kątem komunikacji w najtrudniejszych środowiskach. Dostępne są modele z pełną klawiaturą i kolorowym wyświetlaczem, z uproszczoną klawiaturą i 4-wierszowym wyświetlaczem monochromatycznym, a także modele bez wyświetlacza. Seria DP4000, będąca następcą linii DP3000, posiada dodatkowe ulepszenia, jak pięciowierszowy kolorowy wyświetlacz, który ułatwia odczytywanie menu i wiadomości tekstowych, oraz innowacyjny tryb dzień/noc, który zmienia barwy i podświetla ikony, zwiększając czytelność ekranu, zarówno w słabym, jak i silnym naświetleniu.
 • DP4000 oferują funkcję Intelligent Audio, dopasowującą głośność radiotelefonu, do warunków otoczenia (na przykład, aby użytkownicy w fabryce nie przeoczyli połączenia w hałaśliwym środowisku, a personel hotelowy nie zakłócał spokoju gościom).
 • Ulepszone funkcje, takie jak powiadomienia głosowe, umożliwiają słyszalne potwierdzanie zmiany kanału i strefy, a programowalne przyciski zapewniają szybki dostęp do ulubionych funkcji.
 • Zintegrowana obsługa Bluetooth® umożliwia użytkownikom podłączanie akcesoriów audio Bluetooth bez zewnętrznego adaptera. Motorola oferuje słuchawki bezprzewodowe Operations Critical Wireless, zaprojektowane specjalnie pod kątem radiotelefonów, które zapewniają użytkownikom większą mobilność i dyskretną komunikację. Seria DP4000 obsługuje też transmisję danych Bluetooth, a zatem pozwala na bezprzewodowy transfer danych między radiotelefonem a innymi urządzeniami, takimi jak skanery kodów kreskowych, komputery i drukarki mobilne.
 • Oprócz akcesoriów Bluetooth do serii DP4000 oferowana jest też szeroka gama akcesoriów IMPRES™, w tym akcesoria audio, akumulatory i ładowarki, mikrofonogłośniki i futerały.
 • Modele ze zintegrowanym odbiornikiem GPS pozwalają łatwo lokalizować pracowników mobilnych, aby zapewnić wyższy stopień bezpieczeństwa i zarządzania personelem.
 • Do serii DP4000 dostępna jest największą w branży oferta aplikacji transmisji danych, w tym zarządzanie zleceniami, poczta elektroniczna, opcja „Man-down” – tj. powiadamianie o wypadku użytkownika, czy też telefonia, które zwiększają bezpieczeństwo i wydajność pracowników oraz usprawniają wykonywane działania.

Seria DP2000

 • Nowa seria DP2000 to przenośne radiotelefony klasy średniej, dostępne w wersjach z ograniczoną klawiaturą i z lub bez wyświetlacza, które oferują klientom sprawny i prosty sposób migracji na technologię cyfrową. Możliwość pracy urządzeń zarówno w trybie analogowym, jak i cyfrowym ułatwia przejście na system cyfrowy w dogodnym dla przedsiębiorstwa czasie i w zależności od dostępnego budżetu. Modele z serii DP2000 cechują się kompaktową i lekką konstrukcją, co gwarantuje ich wygodne użytkowanie nawet podczas długich zmian. Dwuwierszowy wyświetlacz i menu nawigacyjne pozwalają na intuicyjną, łatwą obsługę, dzięki czemu użytkownicy pozostają skupieni na wykonywanym zadaniu, co ma kluczowe znaczenie w takich branżach, jak wytwórczość, edukacja i usługi.
 • Innowacyjna konstrukcja złącza umożliwia bezpieczne podłączanie i szybkie odłączanie akcesoriów bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.
 • Oprogramowanie urządzenia można aktualizować, dodając nowe funkcje radiowe i systemowe, w celu zwiększenia pojemności i zasięgu.
 • Seria DP2000 zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki takim funkcjom, jak tłumienie szumów, Intelligent Audio, zapowiedzi głosowe oraz akcesoria audio IMPRES.

Zaprezentowany przez Motorola Solutions ekonomiczny system do transmisji głosu i danych – Linked Capacity Plus – to rozwiązanie wykorzystujące zaawansowane oprogramowanie przemiennika radiowego, dostępne w konfiguracji jednoobszarowej lub rozległej. Linked Capacity Plus umożliwia komunikację na duże odległości poprzez łączenie lokalizacji za pomocą sieci Internet Protocol (IP), co zapewnia pięciokrotnie większą pojemność niż w przypadku konwencjonalnego systemu analogowego. System obsługuje do 12 ścieżek głosowych i do 6 dedykowanych ścieżek danych na lokalizację, integrując transmisję głosu z aplikacjami do transmisji danych, takimi jak usługi lokalizacji GPS, przesyłanie wiadomości tekstowych oraz telemetria. Istniejące już systemy MOTOTRBO można łatwo zmodernizować do konfiguracji Linked Capacity Plus, co pozwala firmom spełnić rosnące wymagania komunikacyjne z wykorzystaniem istniejącego sprzętu.

WYPOWIEDZI

Jeff Spaeth, wiceprezes ds. produktów i akcesoriów radiowych, Motorola Solutions

„Grupa produktów MOTOTRBO zmieniła oczekiwania użytkowników w stosunku do radiotelefonów – połączyła prostą komunikację głosową z transmisją danych, wyznaczając jednocześnie zupełnie nowy standard radiołączności. Nasze nowe produkty oferują klientom więcej możliwości w zakresie utrzymania łączności wewnątrz przedsiębiorstwa, przyczyniają się do usprawnienia działalności biznesowej firm oraz zwiększenia wydajności grup roboczych”.

Tim Clark, dyrektor ds. zarządzania produktami na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, Motorola Solutions

„Każdy użytkownik radiotelefonu jest inny i ma inne potrzeby. Skalowalność platformy MOTOTRBO i różne dostępne modele pomagają stworzyć system dostosowany do ich wymagań. Bez względu na zastosowania, bez względu na rynek, MOTOTRBO stanowi właściwe rozwiązanie”.

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem “MSI”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń