Nowa seria urządzeń DMR firmy Vertex Standard wprowadzona w regionie EMEA

Paul De Carte

Vertex Standard, wytwórca sprzętu i rozwiązań łączności radiowej, ogłosił wprowadzenie w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka) nowej serii urządzeń radiowych przeznaczonych do pracy w cyfrowej, ruchomej łączności konwencjonalnej.

W wywiadzie dla niemieckiego serwisu funkschau.de Paul De Carte (na zdjęciu), kierownik ds. dystrybucji w Vertex Standard, powiedział kilka słów na temat nowych produktów firmy.

„Nowa seria urządzeń radiowych VXD obejmuje radiotelefon ręczny VXD-720, radiotelefon przewoźny VXD-7200 oraz przemiennik VXD-R70. Została ona zaprojektowana dla bardzo wydajnego funkcjonowania zarówno w trybie cyfrowym, jak i analogowym, co ułatwia przechodzenie na technologię cyfrową. Ponadto, użytkownicy z ograniczonym budżetem mogą stopniowo dokonywać tej transformacji – sukcesywnie przełączać kolejne kanały na tryb cyfrowy.”

„Seria VXD funkcjonuje w jednym z najczęściej wykorzystywanych protokołów cyfrowej łączności bezprzewodowej – DMR. DMR bazuje na metodzie wielodostępu z podziałem czasowym (TDMA), z dwoma szczelinami czasowymi i szerokością kanału radiowego 12,5 kHz. W 2011 roku Stowarzyszenie DMR oświadczyło, że seria VXD pomyślnie przeszła testy interoperacyjności z urządzeniami radiowymi DMR firm Selex Elsag i Motorola Solutions (MOTOTRBO).”

Ponadto De Carte nadmienił, że urządzenia z serii VXD posiadają stopień ochrony IP57, co oznacza, że są dostatecznie zabezpieczone przed wnikaniem pyłu oraz wytrzymują zanurzenie w wodzie przez 30 min na głębokości 1 m.

Źródło:www.funkschau.de

Czytaj też Rok 2012 rokiem DMR?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń