Największe centrum handlowe Mall of America wykorzystuje MOTOTRBO

mototrbo-mall-of-america-www

W miarę rozrostu największego centrum handlowego w Stanach Zjednoczonych jakim jest Mall of America rosną potrzeby jego pracowników w dziedzinie niezawodnej komunikacji. Stare radiotelefony, które dotychczas pracowały w analogowym systemie radiokomunikacyjnym są wymieniane na cyfrowe produkty z serii MOTOTRBO, dostarczane przez Motorola Solutions.

Systemy MOTOTRBO zapewniają niezawodną łączność na rozległych obszarach, których powierzchnia będzie rosła w miarę dalszej rozbudowy Mall of America. Rozwiązania cyfrowe oferowane przez Motorola Solutions pozwalają na eliminację martwych stref oraz zapewniają wysoką odporność na zakłócenia, co stanowiło duży problem w starych systemach analogowych.

Firma Motorola Solutions przy współpracy ze swoim partnerem, firmą Infinity Wireless dokonała modernizacji systemu radiokomunikacyjnego, wykorzystywanego przez ponad 12 tysięcy pracowników Mall of America, obsługujących 40 milionów klientów rocznie.

Sieć handlowa Mall of America ma obiekty rozlokowane na obrzeżach takich miast jak Minneapolis, Minnesota a jej powierzchnia jest porównywalna z obszarem małego miasta. Na tym terenie mieści się 520 sklepów, ponad 50 restauracji, największy na świecie kryty park rozrywki oraz wiele innych obiektów. Z biegiem czasu rosła konieczność podniesienia poziomu bezpieczeństwa, do czego niezbędne było zapewnienie niezawodnych środków łączności, wolnych od martwych stref i zakłóceń, jakie występowały w systemie analogowym.

“Problemy związane z obsługą Mall of America są podobne do tych, które występują w zarządach gmin i małych miast. Nasi pracownicy mogą się znaleźć w dowolnym czasie w różnych punktach tego rozległego obszaru,” mówi Chad Martin, menadżer do spraw łączności w Dziale Bezpieczeństwa Mall of America. “Musimy mieć pewność, że w naszym systemie łączności nie występują żadne luki, zaś w miarę rozwoju technologii zapewniona będzie integracja z systemami łączności innych służb i agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. System MOTOTRBO zapewnia bezkolizyjną łączność różnym działom Mall of America, poczynając od pracowników pionu bezpieczeństwa, poprzez służby techniczne, kończąc na personelu porządkowym”.

application-MOTOTRBO-SL-retail-WWW
W pięciokondygnacyjnym obiekcie handlowym o łącznej powierzchni 550 tysięcy metrów kwadratowych podzielonej na mniejsze fragmenty przez ściany z betonu, w korytarzach oraz w podziemnym parkingu system MOTOTRBO pozwala na eliminację martwych stref i zapewnia personelowi obiektu niezawodną łączność na całym jego obszarze.

Unikalne właściwości radiotelefonów MOTOTRBO miały decydujący wpływ na wybór, jakiego dokonała kadra zarządzająca Mall of America. W przeszłości zakłócenia bardzo utrudniały stwierdzenie kto w danej chwili mówi i jaka jest treść przekazywanych informacji. Obecnie, dzięki temu że używane są cyfrowe identyfikatory radiotelefonów można łatwo stwierdzić, źródło korespondencji. Użytkownicy radiotelefonów od razu wiedzą kto nawiązuje z nimi połączenie, czy jest to kierowca samochodu podjeżdżającego do rampy, czy może funkcjonariusz bezpieczeństwa, który zauważył niebezpieczną sytuację podczas patrolu. Funkcja przerywania nadawania dostępna w systemach MOTOTRBO pozwala na wysyłanie priorytetowych informacji, docierających do adresatów niezależnie od tego, czy w danej chwili kanały łączności są wolne czy zajęte.

„Klienci odwiedzający Mall of America oczekują przyjaznego i bezpiecznego środowiska,” mówi Claudia Rodriguez, kierownik działu Devices Product Management, Motorola Solutions. “Nasz cyfrowy system MOTOTRBO zainstalowany przez firmę Infinity Wireless pozwala na zaspokojenie tych oczekiwań.”

W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa Mall of America. Budżet przewidziany na realizację nowych inwestycji wynosi wiele milionów dolarów. Zwiększona zostanie powierzchnia handlowa, wybudowane zostaną obiekty rozrywkowe dla klientów, a także hotele i obiekty biurowe. System MOTOTRBO dostarczony przez firmę Motorola Solutions, zainstalowany przez partnerską firmę Infinity Wireless jest na tyle elastyczny, że w przyszłości będzie można łatwo zwiększyć liczbę obsługiwanych radiotelefonów. Zasięg i pojemność systemu może być łatwo zwiększona przez implementację oprogramowania Capacity Plus. Są to ogromne zalety systemów radiokomunikacyjnych MOTOTRBO, dzięki którym zyskują one uznanie w oczach użytkowników.

Meadowhall Shopping Center w UK również wykorzystuje MOTOTRBO

{youtube} z4dKslF_tyY {/youtube}

Źródło: https://newsroom.motorolasolutions.com Fot.: flickr.com/Aine (na licencji CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń