Motorola Solutions zapewni przyszłościową komunikację dla Koelnmesse 3.0

mototrbo_capacity_max_family_radios_infrastructure

Jest to pierwsza instalacja w Niemczech systemu łączności trankingowej MOTOTRBOCapacity Max firmy Motorola Solutions. Cyfrowy trankingowy system radiowy, zgodny ze standardem DMR Tier III, ma zastąpić łączność analogową w jednym z wiodących centrów wystawowych z siedzibą w Kolonii w Niemczech. MOTOTRBO Capacity Max jest zoptymalizowany pod kątem wysokich osiągnięć, wydajności i skalowalności, aby zapewnić dla projektu Koelnmesse 3.0 komunikację głosową i transmisję danych nowej generacji.

Kolonia/Idstein, Niemcy – 28 listopad 2017 r. – Firma Motorola Solutions zapewni targom Koelnmesse najnowocześniejszy system radiowej łączności trankingowej MOTOTRBO Capacity Max. Prestiżowe centrum wystawiennicze w Kolonii jest pierwszym w Niemczech klientem na – zgodne z DMR Tier III – rozwiązanie trankingowe firmy Motorola Solutions. Wysokowydajny system zastępuje istniejącą analogową infrastrukturę radiową i wspiera firmę w realizacji jej przyszłościowego projektu Koelnmesse 3.0. System umożliwia szybką, niezawodną komunikację głosową i transmisję danych, lepsze podejmowanie decyzji i bezproblemową koordynację na całej powierzchni wystawienniczej. Zaawansowane narzędzia do zarządzania zapewniają użytkownikom pełną kontrolę nad systemem – wszystko z jednej stacji roboczej. Nowy trankingowy system radiowy MOTOTRBO Capacity Max jest wdrażany we współpracy z partnerami firmy Motorola Solutions – AIRadio oraz NC Plan.

Nowy – składający się ze 150 radiotelefonów – system łączności umożliwi bezpieczną i niezawodną komunikację głosową i transmisję danych dla personelu ochrony centrum wystawowego, osób zarządzających obiektem i zespołów technicznych. Zaawansowana technologia firmy Motorola Solutions została opracowana jako tranking cyfrowy nowej generacji, a zatem spełnia wymagania Koelnmesse dziś i w przyszłości. System MOTOTRBO Capacity Max jest skalowalny – od małych, składających się z 1 stacji, systemów – po duże, skomplikowane projekty, które wymagają większej pojemności (do 3000 użytkowników na stację) oraz lepszych osiągnięć we wdrożeniach wymagających intensywnej komunikacji głosowej i transmisji danych. Bogaty w liczne funkcje system nowej generacji zapewnia również większe bezpieczeństwo i jest łatwiejszy w zarządzaniu niż porównywalne systemy trankingowe.

Ze względu na zgodność ze standardem DMR Tier III – system obsługuje wszystkie zdefiniowane dla interoperacyjności funkcje. Co więcej system MOTOTRBO Capacity Max zapewnia dodatkowe, wykraczające poza ramy standardu, funkcjonalności. Dotyczy to takich funkcji i zastosowań jak cyfrowe zarządzanie połączeniami alarmowymi, ustalanie priorytetów w kolejce połączeń oraz programowanie radiotelefonów drogą radiową (over-the-air), które umożliwiają targom Koelnmesse oferowanie najlepszej obsługi odwiedzających, wystawców i partnerów. Ponadto trankingowy system radiowy MOTOTRBO Capacity Max jest zbudowany na architekturze hybrydowej – co zapewnia maksymalne osiągi i skuteczność. Kontrola jest scentralizowana, ale routing ruchu głosowego i danych jest kształtowany pod kątem minimalizacji kosztów i maksymalizacji wydajności. Bezpieczeństwo jest kolejnym kluczowym elementem radiowego systemu trankingowego MOTOTRBO Capacity Max. Cały ruch transmisji głosu, danych i kontroli w sieci IP może być szyfrowany, a wszystkie radiotelefony są bezpiecznie uwierzytelniane. Użytkownicy mogą nawet zdalnie wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie, jeżeli gdzieś się zapodziało lub zostało skradzione.

„MOTOTRBO Capacity Max łączy innowację, opinie użytkowników i nasze rozległe doświadczenie w celu dostarczenia skalowalnego, wysoce bezpiecznego rozwiązania trankingowej łączności radiowej, które idealnie spełnia potrzeby naszych klientów” – powiedział Joerg Baumbach, dyrektor sprzedaży działu Radio Channel Business, na obszar centralnej i południowej Europy, w firmie Motorola Solutions Germany GmbH. „Cechy i funkcjonalności MOTOTRBO Capacity Max zapewniają Koelnmesse 3.0 elastyczność w rozwijaniu sieci i aplikacji, aby zaspokoić ich zmieniające się potrzeby. Klient skorzysta również z płynnej ścieżki migracji z sieci analogowej do cyfrowej, aby zminimalizować koszt i wpływ operacyjny dotyczący projektu cyfryzacji”.

„Koelnmesse jest jednym z najważniejszych miejsc odbywania się targów handlowych o zasięgu globalnym, o długiej historii liczącej ponad 90 lat” – powiedział Ludger Wälken, szef oddziału centralnego w Koelnmesse 3.0. „Poprzez projekt Koelnmesse 3.0 dążymy do stworzenia najbardziej atrakcyjnego, mieszczącego się w mieście, centrum wystawowego. Nowy trankingowy system radiowy MOTOTRBO Capacity Max od firmy Motorola Solutions pozwoli nam sprostać zmieniającym się wymaganiom naszych gości, wystawców i partnerów przez wiele lat. Bezpieczna i niezawodna komunikacja jest kluczem do cyfryzacji naszej infrastruktury i procesów”.

W ramach projektu Koelnmesse 3.0 – firma planuje zainwestować do roku 2030 ponad 600 milionów euro, aby dostosować centrum wystawiennicze i infrastrukturę do wymagań branży targowej w nadchodzących latach. W oparciu o zmieniające się zapotrzebowanie klientów – program inwestycyjny Koelnmesse 3.0 koncentruje się na poprawie jakości istniejących obszarów targowych, optymalizując wszechstronność terenów wystawowych, jak również integrując usługi targowe i kongresowe w przyszłościowy model biznesowy.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot.: motorolasolutions.com

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronęwww.motorolasolutions.com/newsroomlub subskrybując firmowykanał informacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń