Motorola Solutions z wartym 495 mln USD kontraktem na modernizację łączności dla amerykańskiej armii

apx8000_tier_3_front_angle_reed_motorolasolutions.jpg

Firmie Motorola Solutions przyznano pięcioletni kontrakt typu IDIQ (indefinite delivery, indefinite quantity – nieokreślona data dostawy, nieokreślona ilość) – ograniczony przez U.S. Army do 495 mln USD. Umowa polega na modernizacji wojskowej sieci łączności o znaczeniu krytycznym, a częścią kontraktu jest wyposażenie armii w radiotelefon lądowej radiokomunikacji ruchomej (LMR) standardu P25, akcesoria, gwarancje i usługi pomocnicze – obejmujące instalacje, programowanie, szkolenia i konserwacje.

Firma Motorola Solutions jest jednym z pięciu dostawców zakontraktowanych do modernizacji „wojskowej łączności”, używając standardu P25, aby zapewnić interoperacyjność pomiędzy urządzeniami, zwiększyć bezpieczeństwo i zwiększyć niezawodność łączności. Projekt wzmacnia zaangażowanie firmy Motorola Solutions w standard łączności bezprzewodowej P25 – w celu stworzenia bardziej wydajnej platformy globalnej komunikacji krytycznej.

„ Dalsze inwestycje amerykańskiej armii w LMR pokazują zasadniczą rolę, którą odgrywa ta technologia we wspieraniu niezawodnej łączności o znaczeniu krytycznym, aby poprawić bezpieczeństwo i ochronę ludzi na całym świecie” – powiedział Mark McNulty, wiceprezes i dyrektor generalny rynków związanych z rządem federalnym USA. „Armia uważa LMR i standard P25 jako najlepsze podejście do stworzenia na masową skalę systemu interoperacyjności w wielu technologiach”.

Standard P25 oferowany przez firmę Motorola Solutions pozwala na integracje głosu i danych, aby zapewnić funkcje takie jak usługi grupowe, zaawansowane wiadomości tekstowe, śledzenie lokalizacji oraz „push to talk”. Weryfikacja i szyfrowanie zapewnia wzmocniony poziom bezpieczeństwa w celu uniemożliwienia stronom trzecim dostępu do rozmów, które zawierają informacje o znaczeniu krytycznym i/lub personalnym.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot: motorolasolutions.com [1]

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronęwww.motorolasolutions.com/newsroomlub subskrybując firmowykanał informacyjny.

ProfilMotorola Solutions Public Safety na Twitterze
ProfilMotorola Solutions na LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń