Motorola Solutions wygrywa sprawę kradzieży tajemnic handlowych i naruszenia praw autorskich przeciwko firmie Hytera

Motorola Hytera sprawa patentowa


Dochodzenie w postępowaniu sądowym z powództwa firmy Motorola zakończyło się werdyktem potwierdzającym, że Hytera brała udział w kradzieży tajemnic handlowych i naruszeniu praw autorskich będących własnością Motoroli. Wyrok sądu przyznał Motoroli Solutions 764,6 mln USD odszkodowania wyrównawczego oraz odszkodowania karnego, czyli maksymalną żądaną przez Motorolę kwotę.

CHICAGO – luty 2020 r. – Firma Motorola Solutions poinformowała, że sędzia w amerykańskim sądzie rejonowym dla północnego dystryktu Illinois – ogłosił werdykt na korzyść Motorola Solutions w sprawie kradzieży tajemnic handlowych i naruszenia praw autorskich przeciwko firmie Hytera Communications Corporation. W związku z tym wyrokiem przyznano Motoroli Solutions 345,8 miliona dolarów odszkodowania wyrównawczego i 418,8 miliona dolarów odszkodowania karnego o łącznej wartości 764,6 miliona dolarów. Co istotne – Motorola Solutions otrzymała maksymalną kwotę – o którą wystąpiła. Po wydaniu wyroku firma będzie starać się o wydanie ogólnoświatowego nakazu zakazującego firmie Hytera dalszego sprzeniewierzania skradzionych tajemnic handlowych firmy Motorola Solutions i naruszenia jej praw autorskich.

„Dzisiejszy werdykt jest ogromnym zwycięstwem dla naszej firmy” – powiedział Greg Brown, prezes i dyrektor generalny Motorola Solutions. „Motorola Solutions zawsze inwestowała znaczne środki w badania i rozwój, aby dostarczać pionierską i korzystną technologię naszym klientom na całym świecie. W przeciwieństwie do firmy Hytera, która po prostu czerpała korzyści z ciężkiej pracy i innowacji wprowadzonych przez naszych światowej klasy inżynierów. Werdykt sądu potwierdza słuszność naszego globalnego postępowanie sądowego przeciwko firmie Hytera, ostatecznie potwierdzając, że kradzież tajemnic handlowych i kodu źródłowego nie będzie tolerowana”.

„Cieszymy się, że podobnie jak w innych jurysdykcjach na całym świecie – skład sędziowski w amerykańskim sądzie rejonowym dla północnego dystryktu Illinois stwierdził, że Hytera celowo naruszyła prawo, sprzeniewierzając i naruszając własność intelektualną Motorola Solutions” – powiedział Mark Hacker, generalny radca i dyrektor administracyjny Motorola Solutions. „Jesteśmy zaangażowani w obronę naszej cennej własności intelektualnej i zrobimy wszystko by Hytera została ukarana za oszukańcze i nielegalne działania. Jednocześnie chcemy zapewnić, że będziemy nadal dostarczać wyjątkowe produkty i rozwiązania dla naszych klientów”.

Jak wcześniej ogłoszono, skarga na kradzież tajemnicy handlowej (pierwotnie złożona 14 marca 2017 r.) potwierdziła, że dwukierunkowe radiotelefony i repeatery firmy Hytera wykorzystują skradzione tajemnice handlowe Motorola Solutions. Firma zmieniła skargę w dniu 30 lipca 2018 r., aby uwzględnić zarzuty o naruszenie praw autorskich – twierdząc, że Hytera również nielegalnie skopiowała kod źródłowy Motorola Solutions do kodu źródłowego używanego w produktach Hytera, z naruszeniem amerykańskich praw autorskich. Dowody przedstawione na rozprawie wykazały, że Hytera ukradła ponad 10 000 poufnych dokumentów Motorola Solutions, miliony linii wysoce poufnego kodu źródłowego Motorola Solutions i podjęła kroki w celu ukrycia kradzieży, aby uniknąć kary. Co ciekawe, po stanowczym zaprzeczeniu wszelkim wykroczeniom w latach poprzedzających rozprawę, Hytera przyznała podczas procesu, że w rzeczywistości posiada te tysiące poufnych dokumentów Motorola Solutions i że nawet dziś niektóre z jej produktów nadal zawierają skradziony kod źródłowy Motorola Solutions.

Dzisiejsza decyzja dotyczy roszczeń, które są odrębne od sprawy o naruszenie patentu firmy Motorola Solutions przeciwko firmie Hytera, która toczy się przed amerykańskim sądem rejonowym dla północnego dystryktu Illinois. Oczekuje się, że tamto postępowanie rozpocznie się pod koniec 2020 r. lub na początku 2021 r. Sprawa ta potwierdza, że radiotelefony, repeatery i systemy dyspozytorskie firmy Hytera naruszają siedem patentów będących własnością Motorola Solutions, a „przeprojektowane” produkty Hytera i-Serii naruszają co najmniej cztery z tych patentów. Są to patenty USA nr 6,591,111; 7,369,869; 7,729,701; 8 032 169; 8,116,284; 8 279,991; i 9 099,972. Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC – International Trade Commission) orzekła wcześniej, że radiotelefony i repeatery firmy Hytera naruszają cztery z tych patentów i wydała nakazy wykluczenia zabraniające importu i sprzedaży niektórych produktów Hytera w USA. Hytera nie odwołała się od wyroku ITC.

Kirkland & Ellis LLP działa jako doradca prawny firmy Motorola Solutions. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące działań prawnych firmy Motorola Solutions przeciwko firmie Hytera, odwiedź stronę: https://newsroom.motorolasolutions.com/presskits/motorola-solutions-intellectual-property.htm.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń