Motorola Solutions wprowadza na amerykański rynek nowy system MOTOTRBO Nitro

MOTOTRBO-NITRO-Motorola-Solutions-www

Jak informuje na swojej stronie Motorola Solutions, 18 marca 2019 wprowadzono do sprzedaży nowy system łączności radiotelefonicznej MOTOTRBO Nitro, pracujący w nielicencjonowanych (w USA) pasmach mikrofalowych w systemach WiFi 2,4GHz i 5GHz, oraz LTE Cat 1 w zakresie 3,5GHz. Wspomniane pasmo 3,5 GHz jest licencjonowane w Polsce stąd też zaproponowane przez Motorolę rozwiązanie nie będzie miało faktycznych walorów użytkowych, które mają za oceanem.

Dzięki takiemu połączeniu uzyskano dwukrotnie większą pojemność sieci oraz czterokrotnie większy zasięg w stosunku do typowych radiotelefonów WiFi, przy zachowaniu równie dużej przepływności i małym opóźnieniom transmisji w kanale.

Motorola-sln1000-mototrbo-nitro-lteNowy radiotelefony SLN 1000 pracują w autonomicznej sieci budowanej dla potrzeb klienta na terenie np. fabryki, hotelu, parku rozrywki, w oparciu o rozwiązanie MOTOTRBO® i są kompatybilne innymi produktami Motoroli, w szczególności z akcesoriami. Sieć radiotelefonów może być centralnie zarządzana za pomocą autorskiego rozwiązania Nitro Cloud Portal. Wyposażono je w moduł Bluetooth oraz GPS, co zdecydowanie zwiększa ich interoperacyjność i funkcjonalność, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom.

Dzięki wykorzystaniu nielicencjonowanych pasm mikrofalowych ograniczono koszty stałe wykorzystywania systemu (brak opłat licencyjnych), ale bez koniecznych kompromisów związanych z niską jakością połączeń i małą pojemnością systemów PMR. Z kolei wdrożenie w systemie MOTOTRBO® Nitro™ technologii LTE Cat 1 pozwala ominąć ograniczenie zasięgu i pojemności typowe dla standardu 802.11 a/b/g/n.

MOTOTRBO® Nitro™ jest rozwiązaniem idealnym dla średnich i dużych przedsiębiorstw działających na ograniczonym obszarze, ponieważ pozwala zbudować centralnie zarządzaną sieć łączności bezprzewodowej o zasięgu porównywalnym do tradycyjnej, ale o znacznie wyższych parametrach jakościowych i wyraźnie tańszą, zwłaszcza pod względem kosztów stałych (brak opłat licencyjnych i abonamentowych).

Informacje o firmie Motorola Solutions

Firma Motorola Solutions jest globalnym liderem komunikacji o znaczeniu krytycznym. Nasze platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowania, wideo i usług sprawiają, że miasta są bezpieczniejsze i pomagają społecznościom oraz firmom rozwijać się. W Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń