Motorola Solutions na konferencji LTE dla służb

jacek-drabik-motorola-solutions

Z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji 24 września 2014 roku odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona wykorzystaniu standardu LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego. Omówiono jeden z wariantów wykorzystania części tzw. drugiej dywidendy cyfrowej (pasmo 694–790 MHz) na potrzeby bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego dla agencji rządowych i służb realizujących obowiązki wynikające z konieczności zapewnienia ładu i bezpieczeństwa publicznego. Czołowymi prelegentami byli przedstawiciele firmy Motorola Solutions, UKE oraz Organizacji TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA).

Hasło przewodnie konferencji brzmiało: Kluczem do wprowadzenia w Europie efektywnej i bezpiecznej mobilnej platformy komunikacji szerokopasmowej dla służb publicznych jest pasmo 700 MHz i wykorzystanie standardu LTE. Wzięło w niej udział ponad 50 przedstawicieli organów administracji centralnej i służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo państwa.

Prelegenci omówili następujące kwestie:

  1. Zapotrzebowanie na dostęp do bezprzewodowych usług szerokopasmowych ze strony służb rządowych i publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa i obywateli – Jitender Vohra (Director Chief Technology Office MSI) (PDF 4,7 MB)
  2. Przegląd i status działań związanych z widmem dla mobilnego dostępu szerokopasmowego – Steffen Ring (Senior IGA Director MSI) (PDF 1,1 MB)
  3. Podsumowanie konsultacji UKE II dywidendy cyfrowej – dr inż. Wiktor Sęga (Dyrektor UKE) (PDF 236 kB)
  4. Pasmo 700 MHz i warunki dla harmonizacji w Europie – Jeppe Jepsen (Director, Broadband Spectrum, TETRA & Critical Communication Association) (PDF 1,8 MB)
  5. Ogólny przegląd możliwości LTE – Paweł Stępniewski (Architekt MSI – MSP) (PDF 473 kB)

Prezentacje zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem i były inspiracją do dyskusji nad znaczeniem bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej dla skuteczności akcji ratowniczych prowadzonych na różnych obszarach kraju jak i działaniach transgranicznych.

Źródło: http://www.kigeit.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń