Łączność DMR firmy Sepura na brytyjskim stadionie krykietowym

Pracownicy MCC z radiotelefonami Sepura

Marylebone Cricket Club zdecydował się na wdrożenie łączności radiowej DMR firmy Sepura na swoim stadionie Lord’s Cricket Ground w londyńskim City of Westminster. Kontrakt z tym prestiżowym klubem krykietowym podpisał Chatterbox Limited, partner dystrybucyjny firmy Sepura.

Stary system analogowy, z którego korzystał Marylebone Cricket Club, uległ zużyciu i nie spełniał już swojej roli, więc klub potrzebował nowego rozwiązania łączności, które pokryłoby swoim zasięgiem stadion i obszary znajdujące się w jego bezpośredniej bliskości. Firma Chatterbox, zanim złożyła zwycięską ofertę w przetargu, wspólnie z Sepurą przeprowadziła pomiary terenowe. Radiotelefony Sepura były w stanie realizować łączność na całym obszarze, z ponadprzeciętną jakością dźwięku, co bardzo użyteczne w trakcie meczów, gdy na stadionie jest bardzo głośno.

Wymogiem MCC było, aby radiotelefony nadawały się do pracy w każdych warunkach pogodowych, gdyż większość z nich jest używana na zewnątrz. Wybór padł na technologię DMR firmy Sepura między innymi ze względu na stopień ochrony IP67, jaki posiadają jej terminale.

Nowy system łączności jest w użyciu od kwietnia kiedy rozpoczął się tegoroczny sezon krykietowy. W ramach pięcioletniej umowy firma Chatterbox dostarczyła ponad 80 radiotelefonów SBP8040 z pełną klawiaturą i wyświetlaczem, ponad 360 SPB8340 bez klawiatury oraz radiotelefony bazowo-przewoźne SBM8040, które trafiły do dyspozytorni.

Gary Leatherby, dyrektor zarządzający Chatterbox, powiedział: “Radiotelefony Sepura są solidne i wytrzymałe, co czyni je idealnymi do pracy na zewnątrz. Łatwość ich użytkowania także jest ważną zaletą, gdyż pozwala MCC szybko i skutecznie szkolić tymczasowych pracowników. W dodatku kolorowe obwódki ułatwiają rozróżnianie radiotelefonów przydzielonych różnym grupom użytkowników. Będzie można w nich również zaprogramować zaawansowane funkcje związane z nadzorem i bezpieczeństwem pracy, takie jak przerywanie nadawania, alarm upadkowy i funkcja samotnego pracownika, jeśli MCC w przyszłości uzna je za potrzebne”.

Cliff Davies, menedżer rozwoju biznesowego DMR w firmie Sepura, powiedział: “Jesteśmy zadowoleni ze zdobycia tego prestiżowego kontraktu, jako że umacnia on nasze zacieśniające się partnerstwo z Chatterbox. Nasze radiotelefony DMR stanowią perfekcyjny wybór do tego zastosowania – są mocne, niezawodne, głośne i bogato wyposażone. Ich zaawansowane funkcje takie, jak szyfrowanie, wybór strefy i wywołania indywidualne zapewnią ponadprzeciętne korzyści użytkownikom w MCC. Nasza flota radiotelefonów dostępnych do krótkoterminowego wynajmu pozwala klientom zapewnić łączność o krytycznym znaczeniu na ważne imprezy, przy zminimalizowanych kosztach operacyjnych”.

Źródło:www.sepura.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń