Koronawirus: Radiotelefony i akcesoria Motorola – zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji

motorola_dezynfekcja_czyszczenie_Elnex-male

Firma Motorola Solutions opublikowała zaleceniaw zakresie czyszczenia i dezynfekcji swoich radiotelefonów i akcesorii w odpowiedzi na epidemię koronawirusa (COVID-19) – tłumaczenie Elnex.

Motorola Solutions przedstawiła wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji swoich produktów radiokomunikacyjnych w oparciu o obecne doświadczenia. Według światowych organów ds. zdrowia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni urządzeń elektronicznych zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Użycie środków dezynfekujących skutecznie zabija zarazki, które znajdują się na powierzchni tych urządzeń. Zaleca się regularne czyszczenie radiotelefonów oraz akcesorii (typu: mikrofonogłośniki, kamery nasobne, mikrofony, zdalne moduły PTT, konsole dyspozytorskie).

Link (w j. ang.) – Motorola, zalecenia i wskazówki dotycząc czyszczenia i i dezynfekcji

Wstępne czyszczenie:

  • Nałożyć 0,5% roztworu wody i detergentu za pomocą niemetalicznej gąbki, użyj sztywnej strony gąbki do przeczyszczenia – usunięcia wszelkich luźnych zabrudzeń z urządzenia. Następnie użyj miękkiej chłonnej strony, aby usunąć roztwór i osuszyć urządzenie.
  • Upewnij się, że po czyszczeniu urządzenia roztworem nie została na nim szczątkowa ilość tej substancji w szczególności w pobliżu jakichkolwiek złączy, pęknięć lub szczelin.

Dezynfekcja:

  • Urządzenia można dezynfekować, przecierając je szmatką nasączonąalkoholem izopropylowym Link do produktu (alkoholem odtłuszczającym, technicznym stosowanym do czyszczenia elektroniki) o stężeniu alkoholu co najmniej 70%.
  • Podczas czyszczenia alkoholem izopropylowym, alkoholu nie należy nigdy nakładać bezpośrednio na urządzenie. Powinien być nałożony na ściereczkę, która następnie posłuży do wytarcia urządzenia.
  • Działanie niektórych chemikaliów i ich oparów może mieć szkodliwy wpływ na tworzywa sztuczne i powłoki metalowe.

Komunikat:

Motorola Solutions, Inc. nie jest w stanie ustalić, czy określony produkt czyszczący skutecznie usuwa określone obce substancje (w tym wirusy) z urządzenia, ani czy środek dezynfekujący usunie wszystkie zarazki lub wirusy. Jednak powyższe wymienione środki czyszczące, dezynfekujące i procesy zostały zatwierdzone do użytku przez Motorola Solutions ponieważ nie wpływają bezpośrednio na zużycie urządzenia. Zapoznaj się z dokumentacją producenta chemikaliów, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat skuteczności produktu czyszczącego w odniesieniu do obcych substancji (takich jak wirusy).

Źródło: Motorola Solutions, Tłumaczenie: www.elnex.pl

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń