Górnośląskie wodociągi kupują cyfrowe radiotelefony stacjonarne i mobilne

www_gpw_katowice_pl.jpg

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA w Katowicach ogłosiło postępowanie dotyczące dostawy i montażu 32 radiotelefonów DMR.

Zakup radiotelefonów obsługujących cyfrowy tryb pracy pozwoli na zdecydowaną poprawę jakości przepływu informacji i koordynacji w czasie rzeczywistym przy podawaniu raportów bądź informowaniu o zagrożeniach wpływających na bezpieczeństwo pracy sieci wodociągowych dla aglomeracji śląskiej. Zamówienie obejmuje dostawę oraz usługę montażu 30 radiotelefonów stacjonarnych i 2 mobilnych, wraz z antenami i okablowaniem. Analogowo-cyfrowy sprzęt ma obsługiwać tryb DMR i NXDN. Przedmiotem dostawy być może jest też – pracująca w trybie NXDN – stacja przemiennikowa, której parametry techniczne znalazły się w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), a w formularzu cenowym o niej wspomniano.

Radiotelefony stacjonarne mają umożliwić rejestrację rozmów na karcie pamięci SD/SDHC (32GB). Wraz z radiotelefonami stacjonarnymi mają być też dostarczone mikrofony biurkowe, buforowe zasilacze sieciowe wraz z akumulatorem oraz obudowa przystosowana do zainstalowania radiotelefonu wraz z zasilaniem rezerwowym na stole dyspozytorskim. Dodatkowo cały komplet nadawczo-odbiorczy dla dyspozytora ma być doposażony w nożny pedał nadawania.

Montaż nowych urządzeń należy wykonać na wskazanych obiektach przy zastosowaniu anten zewnętrznych („za oknem” lub na dachu). Wykonawca ma również uzyskać pozwolenie radiowe dla trybu cyfrowego.

Poza tym Górnośląskie wodociągi wymagają m.in.:
1. Współpracy dostarczonych radiotelefonów z radiotelefonami Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach;
2. Możliwości doposażenia i rozbudowy sieci łączności w trakcie jej użytkowania;
3. Zastosowania anten stacjonarnych pracujących w zakresie częstotliwości 142-174 MHz o impedancji 50Ω.

Ze szczegółowymi wymaganiami technicznymi i formalnymi można zapoznać się w dokumentacji dotyczącej postępowania na platformie zakupowej. Postępowanie zostanie zrealizowane w formie eAukcji 7 listopada (godz. 12:00).

Źródło: gpw.katowice.pl & gpwkatowice.proebiz.com; Fot.: gpw.katowice.pl [zdjęcie]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń