Gmina Bieruń doposaża jednostki OSP na wypadek klęsk żywiołowych

www_ospbn_bierun_pl

Ostatnie zniszczenia wywołane przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne pokazują, iż niezwykle ważne jest dobre wyszkolenie i wyposażenie służb ratowniczych. Gmina Bieruń ogłosiła przetarg dotyczący dostawy sprzętu i wyposażenia dla bieruńskich jednostek OSP w ramach projektu pn. „Wzmocnienie potencjału bieruńskich jednostek OSP w zakresie przeciwdziałania i usuwania klęsk żywiołowych”.

Część zamówienia stanowi analogowo-cyfrowy sprzęt łączności, a z racji tematyki portalu swoją uwagę skupimy właśnie na urządzeniach zapewniających komunikację dla Służb. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż dobra łączność może w istotny sposób poprawiać efektywność prowadzonych działań ratowniczych.

Bieruńskie jednostki OSP mają otrzymać m.in.:

– 12 kompletów radiotelefonów noszonych DMR ze stopniem ochrony IP54;

– 4 radiotelefony przewoźne/samochodowe ze stopniem ochrony IP54;

– 6 radiotelefonów noszonych z GPSem, skórzanym futerałem oraz mikrofonogłośnikiem posiadającym stopień ochrony IP57;

– 6 ładowarek samochodowych do radiotelefonu nasobnego.

Radiotelefony muszą spełniać m.in. wymagania techniczno-funkcjonalne określone przez Komendanta Głównego PSP (zasady organizacji łączności w sieciach radiowych UKF PSP).

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, tak więc przedmiotem dostawy musi być również inny sprzęt wyszczególniony przez gminę Bieruń. Stawiane są również inne wymagania dotyczące udziału w prowadzonym postępowaniu. Kryterium oceny ofert to w 60% cena, w 20% termin wykonania oraz w 20% okres gwarancji.

Oferty można składać do 4 września br. do godziny 11, a ich publiczne otwarcie odbędzie się godzinę później. Zamówienie ma być wykonane w ciągu 8 tygodni od zawarcia umowy.

Źródło: bip.bierun.pl & własne ; Fot.: ospbn.bierun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń