Firma ALTRANdostarczyła w ekspresowym tempie 132 radiotelefony przenośne DMR do Komendy Stołecznej Policji. Dostawa jest efektem wygranego przetargu, który ogłoszono w specjalnym trybie przed Szczytem NATO.
Radiotelefony podzielono w zestawy po 3 sztuki, co daje razem 44 zestawy. Jako wzorcowy model radiotelefonu podano model Motorola DP4801e lub równoważny, który spełni wszystkie postawione wymagania. Na jeden komplet radiotelefonu składa się: antena dwupasmowa VHF/GPS, akumulator pozwalający na pracę przez minimum 14 godzin w trybie 5%/5%/90%, klips, ładowarka jednostanowiskowa oraz deklaracja CE i instrukcja obsługi.
Przedmiotem dostawy było też oprogramowanie, umożliwiające pełną konfigurację radiotelefonów,w najnowszej, stabilnej wersji, a także4 kable do radiotelefonów.
Firma ALTRAN złożyła jedyną ofertę w tym postępowaniu. O wyborze w 100% zdecydowała cena. Otwarcie ofert nastąpiło 23 czerwca a zaledwie tydzień później odbyła się dostawa radiotelefonów.
Źródło: przetargi.policja.waw.pl