DGT PTT Connect nagrodzone na Europoltech 2019

Marek-Antosz-DGT-Europoltech-2019-laur-graniczny-nagroda.JPG

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć Targów EUROPOLTECH jest PROGRAM SUPERNOWOCZESNY 2019, którego misją jest promocja produktów charakteryzujących się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi. Rozwiązanie DGT PTT Connect firmy DGT zdobyło Brązową Gwiazdę Policji oraz Laur Granicznyprzyznany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Uroczystość wręczenia odbyła się wczoraj w centrum eventowym Space w Warszawie. Nagrodę odebrał Marek Antosz, wiceprezes zarządu DGT.

System PTT Connect powstał z myślą o wszystkich tych, którzy w swojej codziennej pracy używają radiotelefonów. System DGT PTT Connect to rozwiązanie typu Push-to-Talk, wykorzystujące do realizacji połączeń zwykłe lub wzmocnione smartfony, pracujące w oparciu o system operacyjny Android. Telefony muszą posiadać zainstalowaną aplikację DGT. Wymagany jest dostęp do Internetu (GSM, Wi-Fi).

DGT-stoisko-europoltech-2019-warszawa-konferencja

DGT PTT Connect, realizuje wszystkie funkcje dostępne w systemach trankingowych, wykorzystując bezprzewodową transmisję danych. Nie wymaga budowy dedykowanej infrastruktury radiowej i praktycznie nie posiada ograniczeń geograficznych.

Użytkownik systemu DGT PTT Connect może wykonywać połączenia grupowe (jeden do wielu), indywidualne (jeden do jednego) oraz priorytetowe. Ponadto może wysyłać wiadomości tekstowe i multimedialne do grupy lub indywidualne. Moduł zarządzania zadaniami pozwala na usprawnienie organizacji pracy w zespole. Wbudowany moduł mapowy pozwala śledzić pozycję wszystkich uczestników grupy. Dzięki wykorzystaniu działającego w trzech wymiarach czujnika ruchu, możliwe jest automatyczne wygenerowanie alarmu, który aktywuje się w momencie gdy użytkownik znalazł się w bezruchu przez określony czas. Jeśli określony użytkownik nie zareaguje na wygenerowany alarm – wówczas do pozostałych użytkowników zostanie wysłane wezwanie zawierające pozycję poszkodowanego.

Europoltech-2019-brazowa-gwiazda-policji-dgt-ptt-connect

Europoltech-2019-dgt-ptt-connect-kenwood-smartphone.JPG

DGT PTT Connect może funkcjonować jako rozwiązanie całkowicie niezależne lub być dołączone do dowolnego systemu radiowego. Oznacza to, że smartfon może komunikować się z radiotelefonami. Ten drugi przypadek wymaga zastosowania Radioboxa sprzęgającego system DGT PTT Connect z systemem radiowym. Radiobox umożliwia obecnie współpracę z systemami: TETRA, DMR, NXDN, P25 oraz systemami analogowymi.

Europoltech-2019-nagroda-laureaci.JPG

Firma DGT gwarantuje indywidualne dostosowanie rozwiązania do potrzeb każdego klienta. Rozwiązanie może spełniać oczekiwania wielu organizacji w zakresie wewnętrznej komunikacji, zarządzania i bezpieczeństwa. Może także stanowić uzupełnienie istniejących środków łączności (radiowe i/lub telefoniczne) o funkcjonalność komunikacji PTT na urządzeniach typu smartfon.

Wybrane cechy

 • komunikacja głosowa na wzór radiotelefonu między użytkownikami aplikacji
 • komunikacja głosowa z użytkownikami radiotelefonów przez system DGT MCS
 • wywołania grupowe
 • wywołania indywidualne
 • wiadomości SDS grupowe i indywidualne
 • lokalizacja GPS użytkownika
 • mapa oraz wizualizacja lokalizacji użytkowników w danej grupie
 • wysoki stopień szyfrowania komunikacji
 • kanał transmisyjny przy wykorzystaniu sieci operatora GSM lub WiFi
 • możliwość używania telefonów z dedykowanym przyciskiem PTT, np. Kyocera
 • możliwość używania zestawów nagłownych z przyciskiem PTT
 • duże możliwości korzystania z zestawów poprzez Bluetooth (nagłowne, słuchawkowe, itp.)
 • rejestracja rozmów
 • wymagania systemowe: Android 4.03 lub nowszy

Aby w pełni korzystać z jego możliwości nie trzeba budować kosztownej infrastruktury. Zastosowane terminale można także łatwo dopasować do własnego budżetu. Nie ma też potrzeby rezerwacji częstotliwości radiowych, ani związanych z tym opłat eksploatacyjnych. System może zostać uruchomiony w bardzo krótkim czasie.

Źródło i fot: organizator, DGT i własne.

O firmie DGT (www.dgt.pl)

dgt-logo-wwwDGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja – używanych na danym obszarze – przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń