Cyfrowa łączność dla Tatrzańskiego Parku Narodowego

Polskie TATRY krajobraz (tpn.pl)

26 października br. opublikowano ogłoszenie dotyczące dostawy, budowy i wdrożenia cyfrowego systemu łączności na potrzeby służb Tatrzańskiego Parku Narodowego. Leśnicy poszli w ślady TOPR i zażyczyli sobie bardzo podobnej sieci DMR, opartej również na dwóch i umieszczonych w tych samych lokalizacjach co urządzenia TOPR przemiennikach. Główna różnica polega na tym, że w opisanym przez nas latem przetargu ratowników górskich postawiono wymóg umożliwienia przyszłościowej rekonfiguracji systemu do pracy w trybie „simulcast” (współdzielenie przez kilka przemienników jednej pary częstotliwości we./wy.), zaś TPN zażyczył sobie od razu pracy w tym trybie. Jednym z podstawowych wymogów dotyczących nowego systemu leśników jest pełna kompatybilność i redundancja z cyfrową łącznością TOPR.

Studiując opis przedmiotu zamówienia dowiadujemy się, że: […] Cyfryzacja systemu łączności Parku ma zapewnić wymianę obecnie posiadanych, mocno wyeksploatowanych urządzeń sprawiających problemy użytkowe i serwisowe oraz umożliwić korzystanie z funkcjonalności takich jak wywołania grupowe, indywidualne, transmisja danych, szyfrowanie korespondencji, zastosowanie oprogramowania dyspozytorskiego oraz innych funkcji zaawansowanych takich jak lokalizacja GPS […]

Działające w trybie „simulcast” i linkowane poprzez sieć IP dwie stacje przemiennikowe będą zlokalizowane na Butorowym Wierchu i Głodówce. Zamawiający wymaga dodatkowo zaimplementowania systemu odbioru zbiorczego przestrzennego w konfiguracji 1 Rx+1 Rx/Tx.

Główna stacja bazowa oraz serwer komunikacyjny zostaną zainstalowane w siedzibie TPN w Kuźnicach, zaś dodatkowe stacje bazowe znajdą się w 10 miejscach leżących na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego, m.in. w Dolinie Chochołowskiej i na Hali Gąsienicowej.

W skład kompletnego zamówienia wchodzą:

– 2 szt. stacji retransmisyjnych,

– 80 szt. radiotelefonów nasobnych, wraz z dodatkowymi bateriami,

– 40 szt. mikrofonogłośników do radiotelefonu nasobnego,

-14 radiotelefonów bazowych,

-7 radiotelefonów przewoźnych,

-1 szt. aplikacji dyspozytorskiej,

-2 szt. radioserwerów,

-1 szt. serwera konfiguracji,

-2 instalacje antenowe do odbioru zbiorczego,

-uruchomienie i konfiguracja systemu oraz szkolenie użytkowników.

Oferty należało składać do wczoraj tj do dnia 5 listopada b.r. na adres zamawiającego. Wpłynęła jedna oferta firmy Aksel Sp. z o.o. o wartości 486 427,29 zł netto i mieści się w założonym przez Zamawiającego budżecie.

Termin wykonania zamówienia upływa 30 listopada 2012r.

Źródło: http://www.wrotamalopolski.pl, Fot: Galeria tpn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń