Biuro Ochrony Rządu zamawia pojazd specjalny RSK

BOR_70_rocznica_wyzwolenia_ Auschwitz-Birkenau

BOR ogłosił przetarg na dostawę pojazdu specjalnego RSK – czyli ruchomego stanowiska kierowania. W skład zamówienia wchodzi montaż 5 radiotelefonów (dostarczonych przez Zamawiającego) oraz dostawa anten.

W postępowaniu mogą brać udział podmioty zagraniczne z państw będących sygnatariuszami porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) – czyli w sumie 43 państwa, w tym 15 spoza Unii Europejskiej.

Pojazd powinien posiadać przedział operacyjny w którym będą mogli pracować operatorzy sprzętu łączności, jak również (oprócz radiotelefonów i instalacji antenowych) posiadać m.in. komputer, telefony biurkowe i telefon satelitarny Sailor SC4000.

Trzy radiotelefony mają być zainstalowane w zestawie rozłącznym, panele przednie zamontowane na blacie operatora, a zespoły nadawczo – odbiorcze nie mogą utrudniać pracy operatora. Jeden radiotelefon zamontowany ma być w kabinie kierowcy i jeden w w przedziale operatorskim – oczywiście również w sposób nie utrudniający jego pracy.

Anteny do wymienionych radiotelefonów zainstalowane mają być w dachu pojazdu w sposób uniemożliwiający wzajemny ich kontakt. Parametry anten to m.in.: pasmo częstotliwości pracy 144-174 MHz, zysk min. 2dB w stosunku do dipola ¼ , WFS =< 1,6 w paśmie częstotliwości pracy oraz zakres temperatury pracy od -40 °C do + 60 °C.

Zamawiający dostarczy prawdopodobnie radiotelefony Kenwood NX700. W zakresie rejestracji korespondencji BOR wymaga m.in. zapisu korespondencji z ośmiu radiotelefonów Kenwood NX700.

Wartość zamówienia wynosi powyżej 135 tys. euro. Oferty należy składać do 5 września br. do godziny 10. Termin wykonania zamówienia to 7 grudnia br. Kryterium oceny ofert to w 80% cena, a w 20% termin gwarancji na zabudowę specjalistyczną pojazdu. Wymaga się wniesienia wadium w wysokości 25 tys zł. Wykonawca przed zawarciem umowy będzie musiał wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10% wartości złożonej oferty.

Źródło i fot: www.bor.gov.pl/ & www.defence24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń