AKSEL dostarczy MOTOTRBO na Zamek Królewski w Warszawie

zamek-krolewski-warszawa-mototrbo-logo-consel

Rybnicka spółka AKSEL została wybrana w przetargu na modernizację i rozbudowę istniejącego, analogowego systemu łączności radiowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Autoryzowany dystrybutor Motoroli dostarczy system MOTOTRBO, który będzie pracował w paśmie UHF 440–470 MHz. Wartość projektu to prawie 250 tys. złotych.

Jednym z kluczowych wymogów była możliwość wykorzystywania starych analogowych radiotelefonów Motorola z serii GP, stąd też nowy przemiennik DR3000 MOTOTRBO będzie pracować w trybie analogowo-cyfrowym. Do floty starszych modeli radiotelefonów dołączy 36 najnowszych modeli przenośnych (w tym cztery z GPS) oraz dwa bazowe.

Nad całością pracy systemu będzie czuwała aplikacja dyspozytorska ConSEL, która umożliwi również lokalizowanie użytkowników radiotelefonów z odbiornikami GPS na mapach cyfrowych. Cały system będzie w pełni skalowany i umożliwi przyszłościową rozbudowę o nowe przemienniki oraz konsole dyspozytorskie. Wykonanie projektu obejmuje dostawę sprzętu wraz z montażem i pełnym wdrożeniem systemu oraz szkoleniem użytkowników.

System dyspozytorski ConSEL jest rozwijany od 2009 roku i oferuje pełną funkcjonalność radiotelefonu DMR MOTOTRBO z poziomu aplikacji. Pozwala na zdalne sterowanie i tworzenie grup oraz indywidualnych numerów. Zapewnia dostęp do radiotelefonu oraz stanowi w pełni funkcjonalny rejestrator rozmów, umożliwiając również transmisję głosu i danych. Rozbudowane funkcje lokalizacyjne AVL (śledzenie, historia) czy współpraca z mapami Google Earth, Emapa, mapami rastrowymi umożliwiają łatwą wizualizację obiektów wraz z aktualną pozycją

Źródło: zamek-krolewski.pl

O firmie AKSEL sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.
Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.

radioexpo

Aktualności

Zobacz też