Technologia TETRA IP firmy Airbus wspiera 56 Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium

Stadtwerke München, dostawca usług użyteczności publicznej w Monachium, zainstalował mobilną technologię radiową, w tym stacje bazowe TB3c i TB3hp na potrzeby tego międzynarodowego wydarzenia.

Elancourt, 14 lutego 2020 r. – Wraz z operatorem sieci TETRA Stadtwerke München (SWM), Airbus po raz kolejny wyposażył organizatorów 56 edycji Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium w wydajną i niezawodną technologię radiową. Nowa konfiguracja systemu TETRA – który został całkowicie zmigrowany do technologii IP – z centralami Taira i rozwiązaniem redundantnym geograficznie – została zastosowana po raz pierwszy w praktyce.

Organizatorzy tego ważnego wydarzenia dotyczącego polityki bezpieczeństwa światowego po raz kolejny wybrali system TETRA jako nowoczesną, niezawodną i sprawdzoną technologię, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim uczestnikom, wśród których byli politycy, biznesmeni oraz przedstawiciele mediów. „Airbus wspiera nas od 2012 roku niezwykle niezawodnymi usługami mobilnego radia. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą umowę z Airbusem do 2021 roku, aby zapewnić wsparcie, którego potrzebujemy na naszą doroczną konferencję w Monachium”, wyjaśnił Benedikt Franke, dyrektor operacyjny MSC (Munich Security Conference).

Oddzielne stacje bazowe (TB3c i TB3hp) zostały podłączone do istniejącej sieci radiowej SWM TETRA specjalnie na potrzeby konferencji. Trzecia operacyjna stacja bazowa została wykorzystana na imprezy towarzyszące w rejonie Wielkiego Monachium. SWM sprawia, że TH1n Airbus – najmniejszy radiotelefon TETRA na świecie – jest jednocześnie dostępny dla personelu konferencji i zespołów operacyjnych. Urządzenie szczególnie nadaje się do operacji kamuflowanych i od wielu lat sprawdza się w czasie konferencji MSC.

Za pomocą bezpiecznej technologii radiowej zarówno pracownicy ochrony, personel konferencji, jak i pracownicy Bundeswehry mogli bezpiecznie komunikować się przez cały czas trwania imprezy. System radiowy miał także specjalne funkcje szyfrowania ze względu na zwiększone środki bezpieczeństwa. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wszystkie zadania związane ze wsparciem organizacyjnym konferencji zostały wykonane sprawnie i skutecznie.

Konferencje Bezpieczeństwa w Monachium, których organizację rozpoczęto w 1963 roku, rozwinęły się z biegiem lat i stały się jednym z kluczowych spotkań, w czasie których odbywa się dyskusja przedstawicieli różnych państw odnośnie spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa światowego. Każdego roku w czasie Konferencji wysokiej rangi decydenci z całego świata toczą przełomowe dyskusje na temat bieżących i przyszłych wyzwań polityki bezpieczeństwa. Również w tym roku po raz kolejny wielu gości zarówno z Niemiec, jak i z zagranicy, wzięło udział w tej prestiżowej imprezie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń