System Łączności Dyspozytorskiej dla Ośrodka Ratownictwa w Porcie Gdańskim

DGT-system-dyspozytorski-w-Zarzadzie-Morskiego-Portu-Gdansk-otwarcie-uroczyste

Firma DGT poinformowała, iż 3 marca 2016 roku w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk SA odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Ratownictwa. Otwarcie uświetnili swoją obecnością m.in. Pan Mariusz Łuczyk – Wicewojewoda Pomorski oraz Pan Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

System Łączności Dyspozytorskiej, stanowiący wyposażenie ośrodka, firma DGT dostarczyła pod koniec ubiegłego roku. Trzy stanowiska pracy obsługują wszystkie służby mające za zadanie zachowanie bezpieczeństwa przy nabrzeżach i w portowych basenach – służby dyspozytora portu, dowódcy Straży Ochrony Portu i dyspozytora Portowej Straży Pożarnej.

DGT-system-dyspozytorski-w-Zarzadzie-Morskiego-Portu-Gdansk

Zainstalowane wyposażenie łączności umożliwi w przyszłości podjęcie natychmiastowych działań ratowniczych, przy koordynacji służb portu z Kapitanatem Portu, Państwową Strażą Pożarną, Policją i pogotowiem ratunkowym. W ramach projektu dostarczyliśmy:

  • serwer telekomunikacyjny
  • 19 sztuk radiotelefonów analogowo-cyfrowych Motorola DM4600
  • podsystem rejestracji korespondencji radiowej kanałami VoIP
  • 3 konsole dyspozytorskie DGT 5810-10 (znane m. in. z instalacji w Centrach Powiadamiania Ratunkowego w Polsce).

System ma możliwość szybkiej i prostej rozbudowy o różne środki łączności (kolejne stanowiska dyspozytorów, radiostacje oraz interfejsy telefoniczne).

Źródło: www.dgt.pl Zdjęcia: Lechosław Stefaniak

O firmie DGT

dgt_25_lat-logo

DGT specjalizuje się w konstrukcji i produkcji zintegrowanych systemów łączności, o rozbudowanej funkcjonalności dyspozytorskiej, których cechą szczególną jest integracja – używanych na danym obszarze – przewodowych i radiowych środków łączności w jednolity system telekomunikacyjny. DGT jest też dostawcą dedykowanych systemów do rejestracji i analizy informacji przesyłanych w sieciach operatorów stacjonarnych i komórkowych, urządzeń do przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych oraz systemów łączności jawnej i specjalnej dla Sił Zbrojnych RP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń