Straż pożarna zmierza ku cyfrowej łączności radiowej

Szkola-Glowna-Sluzby-Pozarniczej-Warszawa-logo

“W KIERUNKU CYFROWEJ ŁĄCZNOŚCI RADIOWEJ” – pod takim hasłem odbyło się seminarium w dniu 29.03.2012 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Trzy zaproszone firmy (tj. Radmor, Aksel i Elektrit) prezentowały swoje nowoczesne systemy cyfrowej łączności radiowej. Spotkanie zainagurował kpt. Przemysław Bylica z Zakładu Informatyki i Łączności, który swoją prezentacją dokonał wprowadzenia do radiowej łączności dyspozytorskiej.

Użytkownicy profesjonalni tj. Straż Pożarna, Policja, Pogotowie i wiele innych służb i instytucji mają wysokie wymagania dotyczące rozwiązań radiokomunikacyjnych. Obecnie stosowana technologia analogowa nie daje możliwości na dalsze usprawnianie systemów łączności. Z tego też powodu powyższe podmioty sukcesywnie migrują w kierunku technologii cyfrowej.

Seminuarium miało na głównie na celu popularyzację wiedzy o możliwościach jakie daje technologia cyfrowa w obszarze radiokomunikacji profesjonalnej. Słuchacze mogli zapoznać się z możliwościami poszczególnych systemów pracujących w standardzie TETRA, DMR oraz Nexedge.

W trakcie tego wydarzenia rozwiązania zaprezentowały następujące firmy:

Radmor S.A. – rozwiązania w standardzie DMR oraz TETRA

Aksel sp. z o.o. – rozwiązania w standardzie DMR oraz TETRA

Elektrit sp. z o.o. – rozwiązania w standardzie NEXEDGE

Obejrzyj prezentacje z tego seminarium na: http://www.inf.sgsp.edu.pl/lacznosc/seminarium/sprawozdanie_seminarium.php

Źródło: SGSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń