SPZOZ w Lublińcu kupuje cyfrowy system łączności radiowej

spzozlubliniec_pl_KARETKA2017

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu ogłosił zapytanie dotyczące dostawy, instalacji i konfiguracji cyfrowego systemu łączności radiowej DMR.

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i instalację następujących elementów:

1. Przemiennik radiowy pracujący w trybie cyfrowym z modulacją TDMA, wraz z duplekserem wąskopasmowym (minimalny odstęp dupleksowy 400 kHz), z zasilaniem awaryjnym, antena bazowa typu Radmor 3282 o zysku minimum 4dB, niezbędne przewody niskostratne Andrew 0,5’’, złącza N, uchwyty Fimo, wspornik antenowy ocynkowany ogniowo i materiały instalacyjne – 1 komplet

2. Radiotelefon samochodowy pracujący w trybie cyfrowym z modulacją TDMA – 6 kompletów

3. Radiotelefon nasobny – pracujący w trybie cyfrowym – z modulacją TDMA, z akumulatorem o pojemności minimum 2100 mAh i ładowarką – 3 komplety

Zamawiający informuje, iż miejsce instalacji przemiennika, systemów antenowych oraz radiotelefonów mają być wskazane na etapie realizacji. Warto zauważyć, iż bez podania tych informacji przez SPZOZ na etapie składania ofert – niemożliwe jest dokonanie rzetelnej wyceny wykonania instalacji systemu łączności (nieznana jest nawet długość kabla, sposób montażu anteny stacjonarnej, czy zakres prac przy wykonywaniu instalacji w samochodach). Naszym zdaniem niezbędne jest uzupełnienie brakujących danych przez zamawiającego.

Dostarczony system łączności ma być w pełni kompatybilny z posiadanym przez SPR w Częstochowie systemem łączności ConSEL firmy Aksel, który zbudowany jest w oparciu o radiotelefon Motorola DM4600 zdalnie sterowany przez dyspozytora z poziomu konsoli, z ekranem dotykowym wraz z wbudowanym rejestratorem korespondencji. Nowe radiotelefony i przemiennik powinny zostać włączone do systemu ConSEL.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, iż ogłoszone zapytanie jest częścią większego projektu dotyczącego łączności krytycznej dla służb ratowniczych.

Oferty można składać do 23 sierpnia br. do godziny 10, a ich otwarcie nastąpi 10 minut później. Zamówienie ma być wykonane do 30 września br. Kryteria oceny ofert to w 90% cena, a 10% ilość zaoferowanych miesięcznych rat (w ramach których wykonawca otrzyma wynagrodzenie).

Źródło: spzozlubliniec.pl ; Fot.: spzozlubliniec.pl [zdjęcie]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń