Służba Więzienna kupi radiotelefony za prawie 5 mln złotych

Ponad 2 tys. nowych radiotelefonów przewoźnych oraz przenośnych trafi na wyposażenia Służby Więziennej. Wszystko w ramachrozstrzygniętego przetargu, którego wartość oszacowano na kwotę 4,7mln złotych.Technologia nowych radiotelefonów przenośnychma umożliwiać zachowanie odpowiedniej łączności pomiędzy funkcjonariuszami SW w trudno dostępnych miejscach.

Służba Więzienna rozstrzygnęła przetarg na dostawę do jednostek organizacyjnych radiotelefonów wraz z dodatkowym wyposażeniem i usługami. Przypomnijmy, że chodzi o 203 sztuki radiotelefonów przewoźnych, 1818 sztuk radiotelefonów przenośnych, w ukompletowaniu z antenami, bateriami, i klipsami, ładowarkami do baterii jedno i sześciostanowiskowymi, kablami do programowania radiotelefonów. Przetarg zakładał, że dostawca dokona również modyfikacji konfiguracji zakupionych radiotelefonów, jak również uruchomi system zdalnego programowania radiotelefonów.

Przy ocenie, zgłoszonych do SW ofert brano pod uwagę ich cenę (60 proc.), ale też termin udzielonej na urządzenia gwarancji (20 proc.) i wydajność oferowanego akumulatora do radiotelefonu przenośnego (20 proc.). Ostatecznie, dostawcami nowego wyposażenia funkcjonariuszy SW ma być konsorcjum firm złożone z Teltronik Sp. z o.o. z Kędzierzyna Koźle oraz Aksel Sp. z o.o. z Rybnika. Ostatecznie wartość końcowa umowy wyniosła 4 767086 zł bez VAT. Konsorcjum zaoferowało również 60 miesięcy gwarancji na wspomniane urządzenia oraz wskazało, że wydajność proponowanego przez nie akumulatora do radiotelefonów wynosi 29 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń