RadioEXPO, 5-lecie najważniejszej konferencji radiokomunikacyjnej w Polsce

RadioEXPO-2018-konferencja-uczestnicy

Ponad 450 uczestników, 18 wykładów, 23 wystawców, warsztaty praktyczne – to wszystko działo się podczas jubileuszowej edycji RadioEXPO 2018. W ciągu zaledwie dwóch dni uczestnicy konferencji mieli okazję zgłębić wiedzę z zakresu łączności cyfrowej, integracji różnych systemów radiowych czy technologii LTE. Piąta edycja najważniejszej radiokomunikacyjnej konferencji w Polsce była rekordowa pod każdym względem, a także stała się doskonałą okazją do spotkań zarówno biznesowych, jak i towarzyskich.

Wydarzenie rozpoczęło się otwarciem konferencji przez jej organizatora – Mariusza Warszewskiego. Następnie Wojciech Hałka z Instytutu Łączności zaprezentował 90-letnią historię tej instytucji. Magdalena Potejkoopowiedziała natomiast o bogatej historii firmy Motorola Solutions, głównego sponsora RadioEXPO, na przestrzeni 90 lat.

Magdalena-Potejko-Motorola-Solutions-RadioEXPO-2018-prezentacja

W ramach dalszych prezentacji położono nacisk na praktyczne zastosowanie nowoczesnych technologii radiowych w logistyce i energetyce. Poruszono tematy z różnych perspektyw – logistyki, dydaktyki, przemysłu i marketingu. Nie zabrakło również odniesienia do najnowszych trendów technologicznych, w których firmy Hytera i Airbus zaprezentowały swoją wizję przyszłości w rozwoju sieci PMR. O wpływie fal elektromagnetycznych na człowieka oraz specjalnej konferencji UNESCO na ten temat opowiadała prezes ATDI Polska. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przedstawicieli Energa Operator, którzy podsumowali projekt wdrożenia u siebie systemu TETRA.

Agnieszka-Slosarska-prezes-ATDI-Polska-RadioEXPO-2018-prezentacja

Marcin-Bialczak-Hytera-RadioEXPO-2018

Znakomici prelegenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach wykorzystania systemów TETRA i DMR w codziennej pracy. Byli to m.in. przedstawiciele portu lotniczego Kraków-Balice, Straży Pożarnej czy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Nie zabrakło również najbardziej przyszłościowych tematów, czyli roli technologii LTE w bezpieczeństwie publicznym.

Na uczestników wydarzenia czekały niecodzienne spotkania ze specjalistami z branży PMR (Professional Mobile Radio), które umożliwiły podzielenie się wiedzą, wymianę doświadczeń w zakresie wdrażania systemów radiowych, a także nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.Uczestnikami konferencji byli zarówno dostawcy systemów radiokomunikacyjnych, jak również przedstawiciele polskich organizacji bezpieczeństwa publicznego, logistyki i energetyki, którzy korzystają z ich rozwiązań i usług. Konferencji towarzyszyły cieszące się powodzeniem warsztaty firmy Meratronik, na których uczestnicy mogli poznać zasady pomiarów radiokomunikacyjnych od podszewki.

Ponadto prelegentami w ramach 5 edycji RadioEXPO byli m.in.: Agnieszka Slosarska (ATDI), Tapio Savunen (Airbus), Marcin Białczak i Michał Lewandowicz (Hytera), Mirosław Zbrzeźniak i Krystian Górski (Energa Operator S.A.), Marcin Klejdys (Welcome Airport Services Kraków), Maciej Staszak (Emitel S.A.), Andrzej Wysocki (RADMOR S.A.), Przemysław Pieniężny i Robert Szatan, (PSP Piekary Śląskie), Katarzyna Osiadacz i Ziemowit Rybak (Motorola Solutions), dr Piotr Kaczorek (Uniwersytet Morski Gdynia), Jacek Jarzina (TELE-Com Poznań), Robert Kościesza (DIGIMES), Dr inż. Mirosław Zielenkiewicz (RST Sp. z o.o.)

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją RadioEXPO 2018. Kolejna edycja RadioEXPO 2019 odbędzie się w dniach 2-3 października przyszłego roku. Formularz rejestracyjny dla RadioExpo 2019 będzie dostępny pod adresem: http://radioexpo.pl

{gallery}RadioEXPO-2018{/gallery}

Źródło: własne, fot: RadioEXPO.pl

O RadioEXPO


RadioEXPO 2019RadioEXPO to pierwsza w Polsce wystawa i konferencja poświęcona branży radiokomunikacji profesjonalnej. Zakres tematyczny imprezy obejmuje m.in. systemy radiowe standardu TETRA, DMR, dPMR, LTE dla bezpieczeństwa publicznego, systemy dyspozytorskie, radiokomunikacyjny sprzęt pomiarowy, systemy wspomagania dowodzenia. Głównym celem RadioEXPO jest promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej w Polsce. Wystawie wysokiej jakości produktów, systemów i usług towarzyszą prezentacje, wykłady oraz studium przypadków. To wyjątkowe spotkanie odbędzie się po raz piąty w terminie 2-3 października 2019 roku w warszawskim hotelu Sangate Airport.

Skontaktuj się z organizatorem:
Mariusz Waruszewski
Telefon: +48 602 72 32 62
E-mail: mariusz.waruszewski@radiotech.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń