NEXRAD walczy o warszawski projekt DMR

Nexrad-logo-big

Warszawska spółka NEXRAD Telecom złożyła pismo zawiadamiające o naruszeniu przepisu ustawy zamówień publicznych w przetargu na dostawę systemu łączności DMR dla Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Spółka twierdzi, iż Zamawiający wybierając ofertę TRX naruszył ustawę o zamówieniach publicznych, gdyż oferta tej firmy nie była zgodna z wymaganiami zawartymi w SIWZ.

Zamawiający wymagał, aby potencjalny oferent posiadał odpowiednią autoryzację do producenta oferowanych radiotelefonów, w tym przypadku od firmy Motorola, której radiotelefony zostały zaoferowane przez firmę TRX.

NEXRAD twierdzi, iż firma TRX nie posiada wymaganej autoryzacji.Fakt ten został potwierdzony przez samą Motorolę. Firma TRX jest autoryzowanym Resellerem Motorola, ale nie jest autoryzowanym partnerem aplikacyjnym i deweloperem tworzącym rozwiązania i aplikacje wykorzystujące platformę MOTOTRBO. W związku z tym firma TRX nie ma autoryzowanego dostępu do protokołów komunikacyjnych a co za tym idzie nie jest w stanie zrealizować wymaganych w zapisach SIWZ funkcji konsoli dyspozytorskiej dotyczących np.: odczytu zawartości wyświetlacza radiotelefonu, korzystania z przycisków radiotelefonu czy też klawiatury numerycznej.

NEXRAD wnosi o unieważnienie wyboru firmy TRX oraz powtórzenia procesu badania i oceny ofert.

Czytaj pełną treść protestu: PDF Icon Protest-Nexrad-DMR-MUW-TRX.pdf

Źródło: Nexrad

O firmie NEXRAD Telecom.

NEXRAD Telecom od 2001 roku jest integratorem systemów radiokomunikacyjnych. Na swym koncie ma wiele wdrożeń systemów TETRA, DMR, Astro P25 dla służb bezpieczeństwa publicznego oraz klientów komercyjnych. Jest partnerem technologicznym światowych firm pracujących w branży radiokomunikacyjnej m.in.: Motorola Solutions, Selex Elsag, 3eTI, Thales Communications.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń