Motorola MOTOTRBO SL2600 – nowy, biznesowy radiotelefon w kompaktowym wydaniu

Motorola-MOTOTRBO-SL2600

Motorola Solutions wprowadziła na polski rynek nowy, profesjonalny radiotelefon SL2600, kierowany do użytkowników biznesowych. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, zestawem ciekawych funkcji oraz kompaktowymi wymiarami. Smukła obudowa o szerokości 5,5 oraz grubości 2,2 centymetra dobrze leży w dłoni, gwarantując ergonomię i dyskrecję podczas korzystania. Radiotelefon z podstawowym akumulatorem waży jedynie 190 gramów, nieznacznie ustępując pod tym względem współczesnym smartfonom. Obsługa technologii Bluetooth®, łączności Wi-Fi oraz różnych trybów pracy uzupełniają możliwości nowego radiotelefonu SL2600.

Wygląd oraz funkcjonalność urządzenia to odpowiedź na oczekiwania współczesnych użytkowników i zespołów zainteresowanych wydajną, natychmiastową łącznością w takich miejscach, jak biurowce, hotele, centra handlowe, duże hale fabryczne oraz magazynowe. SL2600 ułatwi komunikację na dużych przestrzeniach, zwiększając zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność pracy. Nowy radiotelefon Motoroli równie dobrze sprawdzi się w dłoni managera, jak i kierownika budowy oraz sprzedawcy w centrum handlowym.

Motorola-MOTOTRBO-SL2600-hotel-lacznosc-radiowa

Pracę z urządzeniem ułatwi czytelny, dwuwierszowy wyświetlacz OLED, prezentujący m.in. poziom naładowania baterii, siłę sygnału i aktualnie wykorzystywany kanał. Umożliwia także odczyt odebranych wiadomości tekstowych. Pod ekranem umieszczono cztery przyciski pełniące funkcję wirtualnej klawiatury. Przełącznik kanałów znajduje się na górnej płaszczyźnie obudowy, obok anteny i włącznika. Na bocznej ściance użytkownik znajdzie duży przycisk do nadawania oraz przyciski do regulacji głośności. Do dyspozycji jest także jeden programowalny przycisk, którego funkcję – w zależności od potrzeb – definiuje administrator systemu. Radiotelefony SL2600 mogą być programowane bezprzewodowo (technologia over-the-air) za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Biznesowy styl radiotelefonu SL2600 podkreśla obsługa standardu Bluetooth 4.0 LE®, dzięki której urządzenie współpracuje bezprzewodowo z zestawami słuchawkowymi. Co więcej, technologia Bluetooth® umożliwia także pozycjonowanie użytkowników wewnątrz obiektów z wykorzystaniem aplikacji dyspozytorskiej ConSEL i odpowiednio rozmieszczonych beaconów (funkcja pozycjonowania wymaga zakupienia odpowiedniej opcji do radiotelefonu).

Motorola-MOTOTRBO-SL2600-hotel-lacznosc-radiowa-2.jpg

SL2600 może pracować w trybie analogowym oraz w trybie cyfrowym DMR Mototrbo™. W trybie cyfrowym radiotelefon umożliwia przesyłanie wcześniej zdefiniowanych wiadomości tekstowych i posiada funkcje zwiększające bezpieczeństwo pracowników (np. „samotny pracownik”). Urządzenie obsługuje tryb bezpośredni (łączność pomiędzy radiotelefonami bez pośrednictwa przemiennika), przez przemiennik (zwiększający zasięg pracy, np. w dużej hali magazynowej, fabrycznej, hotelu), w trybie MOTOTRBO™ IP Site Connect (możliwość połączenia do 15 przemienników w sieci IP, również podzielonych na kilka lokalizacji – np. połączenie kilku biur przedsiębiorstwa lub zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w różnych miejscowościach za pomocą sieci IP), a także w systemach trankingowych Multi Site Capacity Plus. W tym trybie, zapewniającym najwyższą funkcjonalność, po zakupie dodatkowej opcji do radiotelefonu zyskuje się największą pojemność systemu i produktywność komunikacji.

Możliwości radiotelefonu SL2600 uzupełnia szereg akcesoriów, wśród których znajdziemy m.in. ładowarki wielostanowiskowe/jednostanowiskowe, anteny, etui i zaczepy oraz różnego typu słuchawki, które usprawnią komunikację w różnych warunkach.

Modele SL2600 korzystają z pasm VHF (136-174MHz) lub UHF (403-480MHz), które wymagają zezwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej .

Radiotelefony są dostępne w sieci dystrybucyjnej firmy Aksel Sp. z o.o.

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

O firmie AKSEL Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)

AKSEL Firma inżynierska z długoletnią tradycją. Doświadczenie oraz kompetencje pracowników pozwalają na wdrażanie profesjonalnych rozwiązań z zakresu łączności dla wojska, służb bezpieczeństwa publicznego, przemysłu oraz innych przedsiębiorstw. Naszym klientom proponujemy m.in.: systemy radiokomunikacyjne TETRA, DMR, aplikację dyspozytorską ConSEL z możliwością lokalizacji GPS, radiotelefony i akcesoria w tym kamuflowane, specjalistyczne systemy teleinformatyczne oraz profesjonalne szkolenia techniczne. Autoryzowany dystrybutor i partner aplikacyjny MOTOROLA. Dystrybutor SAVOX i Radio Activity. Firma jest też dostawcą łączności cyfrowej TETRA i DMR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń