Mega przetarg na łączność dla poznańskiej Straży Pożarnej

architektura-wielkoobszarowej-sieci-strazy-pozarnej-poznan.JPG

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła wczoraj bardzo ciekawy przetarg pt.: “Dostawa sprzętu łączności radiowej oraz sprzętu na wyposażenie mobilnych węzłów łączności w ramach rozbudowy Wielkoobszarowej Sieci Radiowej”.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa zaawansowanych central radiokomunikacyjnych integrujących różne środki i systemy łączności: analogowy VHF, DMR (MotoTRBO), linii ISDN, IP, telefonię komórkową oraz przewodową, a w przyszłości standard TETRA. Jednym słowem chodzi o prawdziwy “kombajn”.

Poszczególne systemy mają zostać wdrożone na terenie pięciu komend PSP co doskonale obrazuje poniższy schemat zamieszczony w załączniku do SIWZ (kliknij na obrazek aby powiększyć).

Oprócz stacjonarnych serwerów telekomunikacyjnych i konsol dyspozytorskich wymagane jest wyposażenie dwóch mobilnych stanowisk kierowania i dowodzenia. Konieczne jest też obsługa analogowego systemu konwencjonalnego VHF za pomocą sygnalizacji SELECT5 i tonów CTCSS. Ciekawostką jest wymóg szyfrowania nagrania na rejestratorze korespondencji.

Poznańska Komenda Wojewódzka PSP od dłuższego czasu używa technologii MotoTRBO do łączności z ratownictwem medycznym, Urzędem Wojewódzkim oraz obsługą wielkopolskiego odcinka autostrady A2. Jak widać obecnie strażacy chcą zastosować cyfrowy system również do komunikacji z własnymi siłami.

Aby móc złożyć ofertę w tym przetargu trzeba wykazać się projektem referencyjnym o wartości nie mniejszej niż 600 000zł brutto. Niezbędne wadium to 15 000zł. Widać, że do przetargu mogą przystąpić jedynie duzi gracze ze sporym dorobkiem wdrożeniowym na koncie. Jednym z nich z pewnością jest spółka DGT ze Straszyna posiadająca w swej ofercie zaawansowany system telekomunikacyjny DGT MCS, który potrafi integrować wiele systemów łączności radiowej i przewodowej.

Chętni do złożenia oferty mają czas do 3 sierpnia 2012, godzina 11:00. Projekt jest dość obszerny ale czasu na przygotowanie oferty jest relatywnie dużo. Będziemy informować na bieżąco o postępach w tym przetargu.

Źródło: http://www.psp.wlkp.pl/?art=7857&skad=rss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

radioexpo

Aktualności

Zobacz również

Pytania? Zadzwoń